Nicola Zalewski przedłużył kontrakt z AS Roma

Piłka nożna
Nicola Zalewski przedłużył kontrakt z AS Roma
fot. PAP
Nicola Zalewski na dłużej w AS Roma

AS Roma wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że kontrakty z trzema najbardziej perspektywicznymi piłkarzami z klubu zostały przedłużone. W tym gronie znalazł się Nicola Zalewski.

- Przedłużenie tych kontraktów jest przykładem polityki klubu wobec młodych ludzi - stwierdził dyrektor generalny AS Roma Tiago Pinto cytowany na oficjalnej stronie klubu.

 

Zalewski swój kontrakt przedłużył do 30 czerwca 2025 roku. Razem z polskim pomocnikiem umowy podpisali Edoardo Bove oraz Ebrima Darboe.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielki powrót reprezentanta Polski do Serie A?

 

- Klub nadal będzie stawiać na swoich wychowanków, chroniąc proces ich rozwoju, przekazując im kulturę naszej pracy i wartość pokory - podsumował Pinto.

 

 

Reprezentant Polski do seniorskiej drużyny AS Roma dołączył w 2021 roku. Swój debiut zaliczył w meczu z Manchesterem United w rozgrywkach Ligi Europy. Później na boisku pojawił się jeszcze w siedmiu spotkaniach. W tym sezonie zagrał w trzech meczach Serie A oraz w dwóch starciach fazy grupowej Ligi Konferencji. 

 

Warto zaznaczyć, że Zalewski zadebiutował także w ekipie "Biało-Czerwonych". Pojawił się w zwycięskim meczu z San Marino podczas eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. W tamtym spotkaniu udało mu się nawet zanotować asystę przy trafieniu Adama Buksy.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie