Paulo Sousa nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. Jego kontrakt został rozwiązany

Piłka nożna
Paulo Sousa nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. Jego kontrakt został rozwiązany
Fot. CyfraSport
Paulo Sousa nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. Kontrakt został rozwiązany

Cezary Kulesza poinformował na Twitterze, że umowa Paulo Sousy z PZPN została rozwiązana. Ponadto Portugalczyk będzie musiał zapłacić polskiej federacji odszkodowanie w kwocie ustalonej przez związek.

Taką decyzję podjął Zarząd PZPN, który obradował w środowe popołudnie. Działacze byli jednomyślni i zdecydowali o zakończeniu współpracy z Sousą. 

 

 

Przed świętami w brazylijskich mediach pojawiły się spekulacje łączące portugalskiego trenera z podjęciem pracy w Flamengo Rio de Janeiro. Wówczas wydawało się, że są to jedynie plotki, gdyż selekcjoner podkreślał, że wiąże swoją przyszłość z reprezentacją Polski. 

 

Prawdziwy wstrząs miał miejsce w drugi dzień świąt. Sousa w rozmowie z prezesem Kuleszą poinformował, że chce rozwiązać kontrakt z PZPN. Po negocjacjach dotyczących warunków rozstania, 51-latek stał się wolnym trenerem. Obecnie może podpisać kontrakt z dowolnym klubem. 

 

Ta decyzja oznacza, że PZPN będzie musiał wybrać nowego selekcjonera. W ostatnich dniach głównym kandydatem do zastąpienia Sousy stał się Adam Nawałka, dla którego byłby to powrót do prowadzenia kadry po 3,5 roku. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie