Były trener Chelsea zastąpi Paulo Sousę? Zaskakująca kandydatura

Piłka nożna
Były trener Chelsea zastąpi Paulo Sousę? Zaskakująca kandydatura
fot. PAP
Avram Grant

Po odejściu Paulo Sousy z reprezentacji Polski pojawiło się kilka nazwisk szkoleniowców, którzy chcieliby go zastąpić. Wśród nich pojawił się dość zaskakujący kandydat, mający polskie korzenie Avram Grant.

W środę Paulo Sousa oficjalnie przestał być selekcjonerem reprezentacji Polski. Po dwudniowych negocjacjach kontrakt Portugalczyka został rozwiązany za porozumieniem stron, a on sam został ogłoszony nowym trenerem Flamengo Rio de Janeiro. To sprawia, że przed prezesem PZPN Cezarym Kuleszą pierwsze poważne wyzwanie: wybór nowego selekcjonera.

 

Już kilka dni temu rozkręciła się karuzela nazwisk trenerów, którzy mogliby zastąpić Sousę. Poza polskimi kandydatami, takimi jak Adam Nawałka czy Czesław Michniewicz, coraz więcej mówi się o szkoleniowcach z zagranicy. Zainteresowani pracą w PZPN mieliby być były opiekun reprezentacji Niemiec i Stanów Zjednoczonych Jürgen Klinsmann czy Dick Advocaat, pracujący w przeszłości z narodowymi drużynami Holandii, Belgii oraz Rosji. Teraz do tego grona dołącza kolejny chętny. Według informacji Interii jest nim mający polskie korzenie Avram Grant.

 

Avram Grant chce zastąpić Paulo Sousę

 

- To, co dzieje się w Polsce, obserwuję na bieżąco. Często bywam w Warszawie, rozmawiam z ludźmi związanymi z polską piłką. Wasza reprezentacja potrzebuje dziś człowieka, który umie zadbać o taktyką i atmosferę, który rozumie polską mentalność. Jestem gotowy na takie wyzwanie, jestem głodny futbolu - powiedział Interii Grant, z którym rozmawialiśmy w czwartek.

 

Kandydatura Granta jest o tyle zaskakująca, że po raz ostatni pracował w 2018 roku, gdy prowadził hinduski NorthEast United, gdzie był także dyrektorem technicznym. Jako trener jest jednak świetnie znany polskim kibicom. Jego nazwisko przewijało się w kontekście pracy z naszą kadrą wielokrotnie. Po raz pierwszy w 2012 roku, tuż przed mistrzostwami Europy. Później mówiło się, że mógłby zastąpić Waldemara Fornalika i Adama Nawałkę. W mediach jego kandydatura pojawiała się również po zwolnieniu Jerzego Brzęczka, chociaż wtedy plotki szybko uciął prezes Zbigniew Boniek.

CM, Interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie