Jens Weissflog wspomina Turniej Czterech Skoczni. "Polscy kibice byli wszędzie"

Zimowe
Jens Weissflog wspomina Turniej Czterech Skoczni. "Polscy kibice byli wszędzie"
fot. PAP
Jens Weissflog to legenda skoków narciarskich.

Czterokrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni Jens Weissflog pojawił się w programie Polskie Skocznie. Niemiec opowiedział, jak wspomina konkursy w niemiecko-austriackim turnieju. Szczególnie zapadli mu w pamięć polscy kibice. - Zasadniczo jesteście wszędzie - przyznał.

Weissflog wygrał TCS w sezonach 1983/84, 1984/85, 1990/91 oraz 1995/96. Jak przyznał, podczas tej rywalizacji odwiecznymi rywali byli Norwedzy.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Jest po prostu źle. Polscy skoczkowie prezentują się bardzo słabo"

 

- Zawsze były problemy z Norwegami. Mieliśmy z nimi zdystansowany stosunek, ponieważ byli naszymi największymi konkurentami. To samo miało miejsce w Pucharze Świata. Raz prowadził Espen Bredesen. Od początku to była rywalizacja między nim a mną - wspominał w magazynie Polskie Skocznie.

 

Jak co roku TCS odbywa się na przełomie grudnia i stycznia. Weissflog przyznał, że przez wiele lat nie mógł celebrować nadejścia nowego roku jak reszta społeczeństwa. 31 grudnia zwykle spędzał w pokojowym hotelu.

 

- Przez 15 lat spędzałem sylwestra w Garmisch Partenkirchen. Łącznie wziąłem udział w piętnastu TCS. Pierwsze występu nie były udane, ale było to dla mnie spore przeżycie. Pierwsze podium zająłem dopiero 1983 roku - dodał.

 

W swojej karierze zapamiętał również polskich kibiców. Zdaniem legendy skoków fani z Polski zawsze wspierali swoich zawodników. Gdziekolwiek nie skakał, dostrzegał biało-czerwone barwy na trybunach.

 

- Podczas Turnieju Czterech Skoczni zawsze jest wielu polskich kibiców. Zasadniczo jesteście wszędzie na świecie. Chce to podkreślić, zawsze tworzycie najliczniejszą grupę fanów - dodał.

Jens Weissflog w magazynie Polskie Skocznie:

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie