PlusLiga: Asseco Resovia górą w Lubinie. Zwycięski debiut Marcelo Mendeza

Asseco Resovia Rzeszów wygrała w debiucie Marcelo Mendeza.

Asseco Resovia pokonała na wyjeździe Cuprum Lubin 3:1 w meczu 13. kolejki PlusLigi. Był to debiut nowego trenera rzeszowian Marcelo Mendeza. MVP został wybrany Sam Deroo.

Oba zespoły chciały zakończyć 2021 rok zwycięstwem i wkroczyć w 2022 w dobrych nastrojach. Faworytem byli goście, ale w tym sezonie kilka razy nie wywiązali się z tej roli. W klubie z Podkarpacia w ostatnich dniach nastąpiła zmiana trenera. Alberto Giulianiego zastąpił Argentyńczyk Mendez.

Goście bardzo dobrze zagrali w pierwszym secie. Objęli szybko prowadzenie i ich przewaga rosła. Po akcjach Macieja Muzaja Asseco Resovia prowadziła 19:13. Cuprum walczyło i zmniejszyło straty do 19:22. Trener rzeszowian poprosił o czas. Goście, mocno naciskani, obronili przewagę. W ostatniej akcji zablokowany został Remigiusz Kapica.

Drugiego seta gospodarze rozpoczęli mocnym akcentem, prowadząc 3:0 i 6:2. Lubinianie długo utrzymywali przewagę. Po asie Jakuba Kochanowskiego rzeszowianie wyrównali na 17:17. Wyszli jeszcze na prowadzenie 22:23 po akcji Deroo. Jednak to atak Wojciecha Ferensa zakończył wyrównaną partię.

Trzeci set był jeszcze bardziej wyrównany. Oba zespoły nastawiły się na mocną zagrywkę, co jednak nie przynosiło efektów. Gospodarze po trzech partiach mieli 15 błędów i 5 asów, a bilans gości wynosił 19:8. Po szesnaście punktów zdobyli Ferens i Deroo. Partię zakończył autowy atak Kapicy, natomiast wcześniej punkt zdobył Muzaj.

W czwartym lubinianie objęli prowadzenie 3:0 i długo je utrzymywali. Było m.in. 14:9 oraz 17:12, ale rzeszowianie zaczęli punkt po punkcie odrabiać straty i wyrównali na 20:20. W końcówce objęli prowadzenie 21:23 po dwóch blokach. Ostatni punkt rzeszowianie zdobyli po błędzie rywali.

Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (20:25, 25:23, 27:29, 23:25)

Cuprum Lubin: Wojciech Ferens, Remigiusz Kapica, Florian Krage, Paweł Pietraszko, Masahiro Sekita, Marcin Waliński - Kamil Szymura (libero) - Grzegorz Bociek, Dawid Gunia, Maciej Sas (libero), Przemysław Stępień

Asseco Resovia Rzeszów: Klemen Cebulj, Sam Deroo, Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Jan Kozamernik, Maciej Muzaj - Paweł Zatorski (libero) - Jakub Bucki, Timo Tammemaa, Paweł Woicki