PŚ w skokach kobiet: Nika Kriznar z wygraną przed własną publicznością

Reprezentantka gospodarzy Nika Kriznar wygrała w słoweńskim Ljubnie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Reprezentantka gospodarzy Nika Kriznar wygrała w słoweńskim Ljubnie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jedyna Polka w stawce Nicole Konderla nie awansowała do finałowej serii i zajęła 47. miejsce.

Pierwszą serię przeprowadzono w systemie KO, co jest nowością w rywalizacji pań.

Kriznar zgromadziła 263,7 pkt za skoki na odległość 91,5 i 94,5 m. Druga była Austriaczka Marita Kramer - 259,9 pkt (94 i 89 m), a trzecia kolejna ze Słowenek Ema Klinec - 257,2 pkt (dwa skoki po 91 m).

Konderla skoczyła na odległość 76 m (91,2 pkt) i została sklasyfikowana na 47. pozycji w gronie 50 zawodniczek, które wywalczyły dzień wcześniej awans do konkursu.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Kramer - 710 pkt, Kriznar jest piąta - 371.

Piątkowe oraz zaplanowane na sobotę zawody w Ljubnie odbywają się w ramach pierwszej edycji Turnieju Sylwestrowego. Rywalizacja trwa m.in. o statuetkę Złotej Sowy - to nagroda dla zawodniczki, która w czterech skokach zgromadzi najwięcej punktów.