Tour de Ski: Diggins najlepsza w biegu na 10 km ze startu wspólnego

Jessica Diggins wygrała po emocjonującym finiszu w Oberstdorfie rywalizację na 10 km techniką dowolną ze startu wspólnego z cyklu Tour de Ski.

Amerykanka Jessica Diggins wygrała po emocjonującym finiszu w Oberstdorfie rywalizację na 10 km techniką dowolną ze startu wspólnego z cyklu Tour de Ski, zaliczaną do klasyfikacji Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polki nie startowały.

Piątkowe zawody były bardzo zacięte. Diggins, triumfatorka całej poprzedniej edycji Tour de Ski, uzyskała czas 21.30,8. Drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,5 s zajęła Szwedka Frida Karlsson, a trzecie Rosjanka Tatiana Sorina - 0,8 straty.

Amerykanka jest również liderką klasyfikacji łącznej tegorocznego Tour de Ski - po trzech z sześciu konkurencji. Wyprzedza o 13 sekund Finkę Kerttu Niskanen, a o 14 Rosjankę Natalię Niepriajewą.

W dwóch poprzednich konkurencjach rywalizowały Weronika Kaleta i Karolina Kaleta, ale nie są już uwzględniane w klasyfikacji łącznej TdS.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Szwedka Karlsson - 483 pkt, przed swoją rodaczkę Mają Dahlqvist - 464. Trzecia jest Diggins - 444.

Wcześniej w piątek rywalizowali w Oberstdorfie mężczyźni. Norweg Johannes Hoesflot Klaebo wygrał na 15 km techniką dowolną ze startu wspólnego. Najlepszy z Polaków Dominik Bury był 30. Na 60. pozycji rywalizację ukończył jego brat Kamil, a Maciej Staręga zajął trzecie od końca, 76. miejsce.