Kiedy poznamy trenerów siatkarskich reprezentacji? Trwają negocjacje finansowe

Siatkówka
Kiedy poznamy trenerów siatkarskich reprezentacji? Trwają negocjacje finansowe
fot. Cyfrasport
Siatkarze czekają na nowego trenera reprezentacji.

W magazynie #7strefa prezes PZPS Sebastian Świderski przyznał, że trenerów reprezentacji Polski siatkarek oraz siatkarzy na 99,9 procent poznamy 12 stycznia. Obecnie trwają negocjacje finansowe i sztabowe z kandydatami.

– Teraz jest delikatny i trudny moment, bo weszliśmy w fazę negocjacji finansowych i sztabowych. Każdy z trenerów ma inną wizję prowadzenia reprezentacji. Jeden chce mieć dwóch asystentów, drugi trzech, jeden tylko Polaków... To trzeba teraz wrzucić w tzw. tabelki – przyznał Świderski.

 

Zobacz także: Czy nowy trener reprezentacji Polski siatkarzy będzie mógł pracować w klubie PlusLigi?

 

Kto może zostać selekcjonerem reprezentacji? Przypomnijmy, że w przypadku kadry kobiet ogłoszono listę czterech kandydatów, którzy zakwalifikowali się do ostatniego etapu konkursu. O fotel selekcjonera ubiegają się: Stephane Antiga, Alessandro Chiappini, Stefano Lavarini oraz Daniele Santarelli. Kandydaci na stanowisko trenera męskiej reprezentacji nie wyrazili natomiast zgody na ujawnienie ich nazwisk.

 

– To bardzo trudne, ale też bardzo ciekawe rozmowy. Wielkie gratulacje dla grup Aleksandry Jagieło i Tomasza Palucha, które wykonały super robotę. Przesłuchania trenerów odbyły się bardzo sprawnie, mamy bardzo dużo ciekawego materiału – zaznaczył.

 

Kiedy poznamy nowych trenerów reprezentacji Polski siatkarzy i siatkarek?

 

– 12 stycznia oficjalnie zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej wybierze albo potwierdzi rekomendacje tych grup. Pytanie, czy te grupy wskażą jednego, czy dwóch trenerów do poszczególnych reprezentacji? Raczej będzie to po jednym trenerze – poinformował prezes PZPS.

 

Dyskusja na temat daty wyboru nowych trenerów reprezentacji siatkarskich w załączonym materiale wideo:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie