Tour de Ski: Zwycięstwa Klaebo i Niepriajewej, Polacy odpadli w ćwierćfinale

Klaebo, który odniósł trzecie zwycięstwo w czwartej odsłonie cyklu, wyprzedził w finale swoich rodaków - o 0,37 s Erika Valnesa oraz o 3,35 Paala Golberga.

Norweg Johannes Klaebo i Rosjanka Natalia Niepriajewa zwyciężyli w sprincie techniką klasyczną w zawodach Tour de Ski w biegach narciarskich w Oberstdorfie. Kamil Bury i Maciej Staręga odpadli w ćwierćfinale.

Kamil Bury ostatecznie zajął 24. miejsce, a tuż za nim uplasował się Staręga. Brat Kamila, Dominik Bury odpadł w eliminacjach, uzyskując 44. wynik.

W finale sprintu kobiet Niepriajewa była szybsza o 0,32 s od Szwedki Johanny Hagstroem oraz o 0,86 od Finki Johanny Matintalo. Polki nie startowały.

W klasyfikacji Tour de Ski na prowadzeniu umocnił się Klaebo, który wyprzedza o 1.03 Golberga oraz o 1.19 Rosjanina Aleksandra Bolszunowa. Dominik Bury spadł na 33. miejsce, a jego strata do Norwega wzrosła do 5.14 min. Kamil Bury jest 60. - strata 7.29, a Maciej Staręga 73. - 10.40.

Wśród kobiet liderką została Niepriajewa z przewagą 34 sekund nad Finką Kerttu Niskanen oraz 38 sekund nad prowadzącą do tej pory Amerykanką Jessicą Diggins. W dwóch pierwszych konkurencjach rywalizowały Weronika Kaleta i Karolina Kaleta, ale nie są już uwzględniane w klasyfikacji łącznej TdS.

Zawody Tour de Ski są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata, w której na pierwszym miejscu są Klaebo i Szwedka Frida Karlsson.