Puchar Francji: Pewna wygrana Marsylii, efektowny gol Milika

Arkadiusz Milik z kolejnym golem na francuskich boiskach.

Olympique Marsylia wyeliminował ekipę US Chauvigny w 1/16 krajowego pucharu. Drużyna z Ligue 1 triumfowała 3:0, a wynik meczu w efektownym stylu otworzył Arkadiusz Milik.

Występujący na co dzień na piątym poziomie rozgrywkowym byli skazywani na porażkę, jednak przez 30 minut dzielnie się bronili. W końcu goście zdołali jednak otworzyć wynik meczu za sprawą trafienia Milika. Napastnik reprezentacji Polski efektownym strzałem z powietrza wykorzystał dośrodkowanie Luana Peresa i Marsylia prowadziła 1:0.

Jak się okazało, do przerwy faworyci wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Gola na 2:0 jeszcze w pierwszej połowie strzelił Cengiz Under, który wykorzystał dogranie innego piłkarza Romy - Gersona.

W drugiej części gry przewaga Marsylii była ogromna, jednak podopieczni Jorge Sampaoliego, z racji kiepskiej skuteczności, długo nie zdołali podwyższyć prowadzenia. Sztuka ta udała im się dopiero w 80. minucie za sprawą trafienia Amine Harita i OM awansowało do kolejnej rundy pucharu Francji dzięki wygranej 3:0.

Milik na murawie przebywał przez cały mecz.

US Chauvigny - Olympique Marsylia 0:3 (0:2)
Bramki: Milik 29, Under 41, Harit 80