Alpejski PŚ: Maryna Gąsienica-Daniel wraca do rywalizacji w Kranjskiej Gorze

Zimowe
Alpejski PŚ: Maryna Gąsienica-Daniel wraca do rywalizacji w Kranjskiej Gorze
fot. PAP
Maryna Gąsienica-Daniel

Maryna Gąsienica-Daniel, która pod koniec grudnia miała pozytywny wynik testu na COVID-19, wraca do rywalizacji w alpejskim Pucharze Świata. Jak poinformował Polski Związek Narciarski, wystąpi 8-9 stycznia w Kranjskiej Gorze. W kadrze na zawody jest też Magdalena Łuczak.

Pierwotnie 8 i 9 stycznia alpejki miały rywalizować w Mariborze, ale - jak ogłoszono w miniony piątek - z powodu braku śniegu zawody zostały przeniesione do innego słoweńskiego miasta, Kranjskiej Gory. Odbędą się tam zmagania w slalomie gigancie i slalomie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Stoch nie zakwalifikował się do konkursu w Innsbrucku!

 

Przed Świętami Bożego Narodzenia Gąsienica-Daniel dwukrotnie zajęła we francuskim Courchevel szóste miejsce w slalomie gigancie, co było jej najlepszym wynikiem w PŚ. Przed zawodami w Lienzu (28-29 grudnia) okazało się, że jest zakażona koronawirusem i musiała zrobić przerwę w startach.

 

Najbliższe zawody PŚ z udziałem kobiet odbędą się 4 stycznia, kiedy alpejki wystąpią w slalomie w Zagrzebiu (Polek nie ma na liście startowej).

 

W tych zawodach weźmie już udział słynna Amerykanka Mikaela Shiffrin, która również, nieco wcześniej niż Gąsienica-Daniel, miała pozytywny wynik testu na koronawirusa.

 

"Do zobaczenia w Zagrzebiu" – napisała Shiffrin w mediach społecznościowych.

 

Zgodnie z protokołem zdrowotnym dotyczącym COVID-19 Międzynarodowej Federacji Narciarskiej zawodnik, który jest zakażony musi uzyskać ujemny wynik testu po 10 dniach izolacji, jeśli chce wziąć udział w zawodach Pucharu Świata. 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie