ATP Cup: Druga wygrana Polaków w Australii

Hubert Hurkacz

Reprezentacja Polski tenisistów wygrała swój drugi mecz w turnieju ATP Cup w Sydney. Tym razem Polacy pewnie ograli Gruzję 3:0, a swoje spotkania wygrywali singliści Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz oraz deblowa para Szymon Walków/Jan Zieliński. Na zakończenie rywalizacji grupowej nasza kadra zmierzy się 5 stycznia z Argentyną.

Na otwarcie ATP Cup 2022 polscy tenisiści w sobotę 1 stycznia wygrali z Grekami 2:1. Punkty zdobyli Hurkacz i Majchrzak, pokonując znacznie niżej notowanych rywali. W kończącym mecz deblu lepsi okazali się Grecy.

W nocy z niedzieli na poniedziałek Hurkacza i spółkę czekała grupowa konfrontacja z Gruzinami, którzy przegrali z Argentyńczykami. Jako pierwsi na kort wyszli Kamil Majchrzak i Aleksandre Bakshi, a Polak nie dał szans rywalowi wygrywając 6:1, 6:1.

Niespodziewanie więcej kłopotów sprawił Hubertowi Hurkaczowi Aleksandre Metreweli, który zastąpił Nikoloza Basilaszwilego. Pierwszy set po tie-breaku padł łupem gruzińskiego zawodnika, ale później Hurkacz udowodnił już swoją wyższość triumfując w trzech partiach 6:7, 6:3, 6:1.

Na koniec na korcie pojawili się debliści, a tym razem Szymon Walków i Jan Zieliński przypieczętowali triumf Polski. Podobnie jak Hurkacz w singlu przegrali pierwszego seta, ale później wyrównali stan rywalizacji, po czym przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrali 6:7, 6:2, 10-6.

Na zakończenie rywalizacji grupowej nasza kadra zmierzy się 5 stycznia z Argentyną. Do półfinałów awansują zwycięzcy każdej z czterech grup.

W turnieju, który ma potrwać do 9 stycznia, bierze udział 16 zespołów. Trofeum bronią Rosjanie.