Andrea Pirlo obejmie reprezentację Polski?

Piłka nożna
Andrea Pirlo obejmie reprezentację Polski?
fot. PAP/EPA
Andrea Pirlo może objąć reprezentację Polski

Jak podaje portal "sportowefakty.wp.pl" do prowadzenia piłkarskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej zgłosiła się legenda włoskiego futbolu. Zainteresowany pracą z "Biało-Czerwonymi" ma być Andrea Pirlo.

Po odejściu Paulo Sousy przed zarządem PZPN-u stoi trudna decyzja. Potrzebny jest nowy selekcjoner kadry. Według większości doniesień medialnych ma nim zostać polski trener. Jak na razie w roli faworyta do objęcia polskiej drużyny narodowej występuję Adam Nawałka. Często wymieniani szkoleniowcy to Jerzy Brzęczek i Michał Probierz. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Kto zostanie nowym selekcjonerem? "Mamy szansę zatrudnić człowieka, który..."

 

Mimo to pojawiło się także kilka głosów, jakoby kadrę miał przejąć zagraniczny trener. Podobno do prowadzenia "Biało-Czerwonych" zgłosili się m.in.: Alexandre Guimaraes oraz Juergen Klinsmann. Portal "sport.interia.pl" poinformował, że w najbliższym czasie PZPN może podpisać umowę z legendą włoskiej piłki nożnej - Fabio Cannavaro. Jak się okazuje, zajęciem miejsca Sousy może być zainteresowany także inny były piłkarz z Półwyspu Apenińskiego.

 

Według informacji zamieszczonych na portalu "sportowefakty.wp.pl" w kontakcie z polską federacją jest Pirlo. Były pomocnik jest obecnie bez pracy. Ostatnio prowadził Juventus, z którym zdobył Puchar i Superpuchar Włoch. Mimo to na ławce trenerskiej "Starej Damy" spędził niecały rok.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie