Mistrzostwa Europy siatkarek U–21 i siatkarzy U–22 zostaną rozegrane po raz pierwszy

Siatkówka
Mistrzostwa Europy siatkarek U–21 i siatkarzy U–22 zostaną rozegrane po raz pierwszy
fot. FIVB
Daniel Pliński wywalczył z reprezentacją Polski siatkarzy U–21 brązowy medal MŚ 2021.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) poinformowała, że w 2022 roku po raz pierwszy zostaną rozegrane mistrzostwa Europy siatkarek U–21 i siatkarzy U–22. Ta druga impreza ma być zorganizowana w Polsce. Trenerem nowopowstałej reprezentacji U–22 został w grudniu Daniel Pliński.

Polska będzie miała zaszczyt gościć pierwszą edycję ME siatkarzy U–22. Biało-czerwoni jako gospodarze mają zapewniony udział w tym turnieju. Z kim będą rywalizować podopieczni trenera Plińskiego? O siedem pozostałych miejsc drużyny zagrają w kwalifikacjach zaplanowanych na maj. Informacje o terminie turnieju finałowego nie zostały jeszcze podane. ME siatkarek U–21 zostaną rozegrane we Włoszech.

 

Zobacz także: Daniel Pliński trenerem reprezentacji Polski siatkarzy U–22

 

Rada Administracyjna CEV już latem 2021 roku zaproponowała przeprowadzenie imprez testowych dla tych grup wiekowych siatkarzy i siatkarek. Jeżeli pomysł okaże się trafiony, druga edycja obu imprez ma zostać rozegrana w 2024 roku.

 

CEV poinformował również, że dwanaście najlepszych drużyn powalczy w 2022 roku o mistrzostwo Europy U–20 siatkarzy. Włoskie miasta Messina i Reggio Calabria będą gospodarzami imprezy, która odbędzie się w dniach 16–24 września.

 

Finały mistrzostw Europy U–19 siatkarek odbędą się natomiast w Skopje w Macedonii Północnej. Od 27 sierpnia do 4 września o tytuł mistrzowski powalczy dwanaście reprezentacji.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie