Media: Wyniki Polaków w Turnieju Czterech Skoczni to upokorzenie dla kibiców

Zimowe
Media: Wyniki Polaków w Turnieju Czterech Skoczni to upokorzenie dla kibiców
fot. PAP
Kamil Stoch został wycofany z Turnieju Czterech Skoczni.

Słabe wyniki reprezentantów Polski, a zwłaszcza Kamila Stocha, w Turnieju Czterech Skoczni, są w Norwegii oceniane jako szok, autodestrukcja i upokorzenie dla milionów kibiców Biało-Czerwonych.

"Fakt że Kamil Stoch nawet nie zakwalifikował się do konkursu w Innsbrucku i został wycofany z turnieju musi być jak uderzenie w twarz dla narodu, który wręcz szaleje za skokami narciarskimi. Obawialiśmy się go najbardziej, lecz to nie on okazał się naszym najgroźniejszym rywalem, lecz Ryoyu Kobayashi" - zaznaczył dziennik "Dagbladet".

 

ZOBACZ TAKŻE: Wojciech Fortuna o polskich skoczkach

 

"Teraz Stoch przerwał TCS i jedzie do domu ze zrozumiałymi dla nas łzami w oczach i rozdartym sercem" - ocenił kanał telewizji NRK.

 

"Dyspozycja polskich skoczków jest dla nas tak zaskakująca, że aż niezrozumiała. Kamil Stoch, który w sezonie 2017/18 wygrał wszystkie cztery konkursy jest razem z Kobayashim i Svenem Hannawaldem, którzy też dokonali tej sztuki, jednym z trzech króli w 70-letniej historii tej imprezy. Nagle nie jest nawet cieniem samego siebie" - skomentował portal informacyjny "Nettavisen".

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie