PlusLiga: Mistrz Polski pewnie pokonał beniaminka

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali jedenasty ligowy mecz w tym sezonie.

W spotkaniu 14. kolejki PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla pewnie pokonali LUK Lublin 3:0. Mistrzowie Polski bez większych kłopotów uporali się w trzech setach z ekipą beniaminka.

Pierwszy set nie miał wielkiej historii. Gospodarze znaczącą przewagę mieli już w środkowej jego części, a w końcówce wręcz dominowali na parkiecie i pewnie wygrali 25:15. Druga odsłona była bardziej wyrównana. Goście dotrzymywali kroku jastrzębianom (12:12), ale seria dobrych zagrywek Jana Hadravy pozwoliła odskoczyć gospodarzom (16:12). Utrzymywali oni punktowy dystans, wieńcząc seta skutecznym atakiem Trevora Clevenota (25:21). W trzeciej partii remis był jeszcze przy stanie 19:19, ale w końcówce gospodarze nie pozostawili wątpliwości, kto był tego dnia lepszy i wygrali 25:22. W ostatniej akcji meczu Clevenot zaatakował skutecznie po bloku rywali.

Najwięcej punktów: Jan Hadrava (13), Tomasz Fornal (12), Łukasz Wiśniewski (11) – Jastrzębski Węgiel; Jakub Wachnik (13), Mateusz Jóźwik (12) – LUK. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali zagrywką (3–0) oraz blokiem (12–7); lublinianie popełniali więcej błędów (12–23), w polu serwisowym pomylili się aż 16 razy. W barwach jastrzębian zadebiutował Węgier Arpad Baroti. MVP: Jan Hadrava (10/22 = 45% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 2 bloki).

Skrót meczu Jastrzębski Węgiel – LUK Lublin:

Jastrzębski Węgiel wygrał jedenasty ligowy mecz w tym sezonie, dziewiąty (i piąty z rzędu) wynikiem 3:0; zajmuje drugie miejsce w tabeli PlusLigi. Siatkarze LUK Lublin przegrali czwarte spotkanie z rzędu.

Jastrzębski Węgiel – LUK Lublin 3:0 (25:15, 25:21, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski, Jan Hadrava, Trevor Clevenot – Jakub Popiwczak (libero) oraz Eemi Tervaportti, Arpad Baroti. Trener: Andrea Gardini.
LUK: Grzegorz Pająk, Mateusz Jóźwik, Jan Nowakowski, Bartosz Filipiak, Jakub Wachnik, Konrad Stajer – Dustin Watten (libero) oraz Szymon Romać, Jakub Peszko, Szymon Gregorowicz (libero), Wojciech Sobala, Igor Gniecki. Trener: Dariusz Daszkiewicz.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 14. kolejki PlusLigi:

2022-01-03: Projekt Warszawa – Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (28:26, 25:19, 17:25, 24:26, 13:15)
2022-01-03: Jastrzębski Węgiel – LUK Lublin 3:0 (25:15, 25:21, 25:22)
2022-01-04: PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin (wtorek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-01-04: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stal Nysa (wtorek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-01-05: Asseco Resovia – Indykpol AZS Olsztyn (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-01-05: Trefl Gdańsk – GKS Katowice (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-01-06: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie (czwartek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).