Tour de Ski: Dominacja Johannesa Hoesflota Klaebo w Val di Fiemme, 44. miejsce Dominika Burego

Zimowe
Tour de Ski: Dominacja Johannesa Hoesflota Klaebo w Val di Fiemme, 44. miejsce Dominika Burego
Johannes Hoesflot Klaebo wygrał w Val di Fiemme rywalizację na 15 km techniką klasyczną ze startu wspólnego w ramach Tour de Ski.

Johannes Hoesflot Klaebo wygrał w Val di Fiemme rywalizację na 15 km techniką klasyczną ze startu wspólnego w ramach Tour de Ski. Norweg jest bardzo bliski zwycięstwa w cyklu zaliczanym do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Dominik Bury w poniedziałek był 44.

Klaebo zdeklasował tego dnia rywali. Drugiego Fina Iivo Niskanena wyprzedził o 20,8 s, a trzeciego Rosjanina Aleksieja Czerwotkina o 23,7.

 

25-letni Norweg odniósł 49. zwycięstwo w zawodach PŚ, co jest rekordem wśród mężczyzn rywalizujących w biegach narciarskich. W indywidualnej rywalizacji cieszył się z triumfu po raz 46. i pod tym względem zrównał się ze słynnym przed laty rodakiem Bjoernem Daehlie.

 

Dominik Bury stracił do zwycięzcy 3.36,5, a jego brat Kamil - który zajął 62., ostatnie miejsce - 7.53,2.

 

Klaebo wygrał cztery z pięciu dotychczasowych etapów tej edycji Tour de Ski i ma 2 minuty przewagi nad drugim Rosjaninem Aleksandrem Bolszunowem przed ostatnią, wtorkową częścią rywalizacji. Tradycyjnie na zakończenie zaplanowano podbieg na Alpe Cermis. Dominik Bury spadł na 37. miejsce, a jego strata do Norwega wzrosła do 9.05 min. Kamil Bury jest 62., ostatni wśród biorących wciąż udział w zmaganiach, tracąc do lidera 15.37.

 

Zawody Tour de Ski są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Świata. W niej również prowadzi Klaebo, mając na koncie 746 punktów. Bolszunow ma 463, a Norweg Erik Valnes 399. Maciej Staręga zajmuje 65. lokatę z 30 pkt, a Dominik Bury - z dziewięcioma - jest 96.

 

Wcześniej w poniedziałek w Val di Fiemme odbyły się zawody na 10 km techniką klasyczną ze startu wspólnego kobiet. Wygrała Rosjanka Natalia Niepriajewa, która została też liderką klasyfikacji Tour de Ski. Polki nie startowały.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie