PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów pewnie pokonała Indykpol AZS Olsztyn

Resovia górą w starciu z Indykpol AZS Olsztyn

W meczu 14. kolejki PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów pokonała u siebie Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (31:29, 25:22, 25:14). Po wyrównanym pierwszym secie gospodarze zdominowali przeciwników.

Na początku pierwszej partii, gra toczyła się punkt za punkt. Dzięki skutecznemu atakowi siatkarze klubu z Olsztyna zdołali wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Resovia próbowała odpowiedzieć na grę przeciwników. Rzeszowianom udało się doprowadzić do wyrównania przed drugą przerwą techniczną. Końcówka partii była bardzo nerwowa. Żadna z ekip nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Po grze na przewagi gospodarze zwyciężyli 31:29.

Rzeszowianie mocno weszli w drugą część meczu. Zdobyli cztery punkty z rzędu, dzięki czemu odskoczyli przeciwnikom. Goście zbliżyli się do rywali najbliżej na dwa "oczka". Resovia bez większego problemu wygrała drugiego seta 25:22. Na parkiecie dobrze prezentowali się Klemen Cebulj oraz Maciej Muzaj. Obaj podczas dwóch setów zdobyli dziewięć punktów.

Ostatni set od początku układał się po myśli gospodarzy. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili już z przewagą. Rzeszowianie byli w stanie wygrać sześć wymian z rzędu. Resovia zupełnie zdominowała AZS. Goście nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę podopiecznych Marcelo Mendeza. Trzeci set zakończył się triumfem gospodarzy 25:14.

Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (31:29, 25:22, 25:14)

MVP: Paweł Zatorski

Asseco Resovia Rzeszów: Jan Kozamernik, Maciej Muzaj, Sam Deroo, Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Klemen Cebulj - Paweł Zatorski (libero) - Jakub Bucki, Rafał Buszek.

Indykpol AZS Olsztyn: Robbert Andringa, Karol Butryn, Jan Firlej, Szymon Jakubiszak, Torey DeFalco, Mateusz Poręba - Jędrzej Gruszczyński (libero).(