Serie A: Gol Szymona Żurkowskiego! Szalony mecz Lazio - Empoli

Szymon Żurkowski zdobył bramkę, a jego Empoli zremisowało w Rzymie z Lazio 3:3 w meczu 20. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. To trzecie trafienie w sezonie 24-letniego polskiego pomocnika.

Żurkowski, który wpisał się na listę strzelców w ósmej minucie, został zmieniony w przerwie.

Dwie minuty przed Polakiem pierwszego gola dla gości zdobył z karnego Nedim Bajrami. Gospodarze w pierwszej części spotkania zdołali tylko raz pokonać bramkarza przeciwników - w 14. minucie zrobił to Ciro Immobile. To 169. bramka włoskiego snajpera w Serie A.

W drugiej części meczu stan rywalizacji wyrównał Serb Sergej Milinkovic-Savic. Fani rzymskiej drużyny niedługo cieszyli się, bo niespełna 10 minut później znów na prowadzeniu było Empoli za sprawą Federico Di Francesco.

Lazio pierwszą okazję na ponowne doprowadzenie do remisu zmarnowało - w końcówce "jedenastki" nie wykorzystał Immobile, którego strzał obronił Guglielmo Vicario. Gospodarze jednak się nie poddawali i dopięli swego w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry za sprawą Milinkovica-Savica.

Empoli ma 28 punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Traci cztery do wyprzedzającego je bezpośrednio Lazio.