PlusLiga: Zwycięska wyprawa Jurajskich Rycerzy

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3.

W spotkaniu kończącym 14. kolejkę PlusLigi MKS Ślepsk Malow Suwałki przegrał z Aluron CMC Wartą Zawiercie 0:3. Gospodarze toczyli wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem, ale w kluczowych momentach setów Jurajscy Rycerze pewnie wygrywali. To najdłuższa w sezonie wyprawa drużyny z Zawiercia, gdyż to miasto od Suwałk dzieli blisko 600 kilometrów.

W premierowej partii obie ekipy toczyły do pewnego momentu wyrównaną walkę (14:14). Później minimalną przewagę uzyskali siatkarze z Zawiercia, którzy wygrali kluczowe akcje. Dawid Konarski wywalczył skutecznym atakiem piłkę setową (20:24), a Facundo Conte zamknął seta uderzeniem z drugiej linii (21:25).

Siatkarze Ślepska udanie rozpoczęli drugą odsłonę (6:2), przez pewien czas utrzymywali przewagę, ale w środkowej części seta przyjezdni odrobili straty (13:13). Przez pewien czas, do stanu 21:21 oglądaliśmy wyrównaną grę obu ekip, ale znów w decydujących momentach punktowali Jurajscy Rycerze. Dwa ostatnie punkty dla gości wywalczył Uros Kovacevic (23:25).

Set numer trzy rozpoczął się od dobrej gry zawiercian (2:6). Gospodarze nie rezygnowali, błyskawicznie odrobili straty (9:9), jednak powtórzyła się historia z poprzednich partii. W końcówce siatkarze Aluron CMC Warty mieli wyraźną przewagę i pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował skuteczny atak Kovacevicia (20:25).

Skrót meczu Ślepsk - Aluron:

Najwięcej punktów: Bartłomiej Bołądź (15) – Ślepsk; Facundo Conte (15), Dawid Konarski (15), Uros Kovacevic (12) – Aluron. MVP: Dawid Konarski (14/20 = 70% skuteczności w ataku + 1 blok).

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (21:25, 23:25, 20:25)

Ślepsk: Adrian Buchowski, Cezary Sapiński, Bartłomiej Bołądź, Paweł Halaba, Andreas Takvam, Josua Tuaniga – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Mateusz Laskowski, Piotr Łukasik, Kevin Klinkenberg, Przemysław Smoliński. Trener: Andrzej Kowal.
Aluron: Miłosz Zniszczoł, Dawid Konarski, Facundo Conte, Patryk Niemiec, Miguel Tavares Rodrigues, Uros Kovacevic – Michał Żurek (libero) oraz Mateusz Malinowski, Piotr Orczyk, Maximiliano Cavanna. Trener: Igor Kolaković.

Wyniki meczów 14. kolejki PlusLigi:

2022-01-03: Projekt Warszawa – Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (28:26, 25:19, 17:25, 24:26, 13:15)
2022-01-03: Jastrzębski Węgiel – LUK Lublin 3:0 (25:15, 25:21, 25:22)
2022-01-04: PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 23:25, 25:22, 25:20)
2022-01-04: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stal Nysa 3:0 (25:20, 25:15, 25:23)
2022-01-05: Asseco Resovia – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (31:29, 25:22, 25:14)
2022-01-05: Trefl Gdańsk – GKS Katowice 1:3 (23:25, 25:23, 13:25, 24:26)
2022-01-06: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (21:25, 23:25, 20:25)