Zagadkowy wpis Zbigniewa Bońka na Twitterze. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski?

Piłka nożna
Zagadkowy wpis Zbigniewa Bońka na Twitterze. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski?
fot. Cyfrasport
Zbigniew Boniek, który obecnie pełni m.in. funkcję honorowego prezesa PZPN-u, dodał zagadkowy wpis na Twitterze.

W ostatnich dniach w kraju trwa rozgorzała dyskusja na temat, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? W mediach przewija się wiele nazwisk potencjalnych kandydatów. Dziennikarze sondują, czy następcą Paulo Sousy zostanie obcokrajowiec, czy będzie to jednak Polak? Zbigniew Boniek, który obecnie pełni m.in. funkcję honorowego prezesa PZPN, dodał zagadkowy wpis na Twitterze, który sugeruje, że trenerem Biało-Czerwonych może zostać... Jan Urban.

Po nagłym odejściu Sousy przed zarządem PZPN, na czele którego stoi Cezary Kulesza, trudna decyzja. Następca Bońka musi wybrać nowego selekcjonera. Według większości doniesień medialnych ma nim zostać polski trener.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kto zostanie nowym selekcjonerem? "Mamy szansę zatrudnić człowieka, który..."

 

Do tej pory w roli faworyta do objęcia polskiej drużyny narodowej występował Adam Nawałka. Często wymieniani szkoleniowcy to również Jerzy Brzęczek i Michał Probierz. Wszyscy trzej trenerzy są "do wzięcia", gdyż nie są obecnie związani z żadnym klubem.

 

Ponadto w gronie polskich trenerów, którzy mogliby przejąć reprezentację Polski wymieniany jest również Marek Papszun, który prowadzi Raków Częstochowa. Z innych "zajętych" szkoleniowców, których nazwisko przewijało się w kontekście objęcia kadry mówiło się o Urbanie.

 

I być może wpis prezesa Bońka wskazuje na to, że to właśnie obecny trener Górnika Zabrze może objąć reprezentację Polski. Były piłkarz m.in. Juventusu czy AS Roma pokusił się o zrobienie rebusu, który kibice chętnie rozwiązywali.

 

MP (Marek Papszun lub Michał Probierz) + AN (Adam Nawałka) = JU (Jan Urban) - tak należy odczytać zagadkowy wpis Bońka?

 

 

W poniedziałek prezes PZPN miał spotkać się z pierwszym kandydatem na stanowisko selekcjonera. Rozmowa trwała blisko trzy godziny. Według portalu sport.pl, Kulesza rozmawiał z polskim szkoleniowcem. Być może był to właśnie trener Urban.  

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie