Co czeka Stadion Śląski?

Inne
Co czeka Stadion Śląski?
fot. Cyfrasport
Stadion Śląski

- Rok 2022 rozpoczęliśmy z nową energią. Projektem Silesia Galacticos Athletics Team otwieramy nową kartę w dziejach obiektu. Zaprosiliśmy wybitnych polskich lekkoatletów do pełnienia funkcji Ambasadorów Stadionu - powiedział w rozmowie z Interią marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Czy nazwa Stadionu Śląskiego może się zmienić?

 

Rozmawialiśmy o tym z różnymi podmiotami przez ostatnie trzy lata. Przyznam, ze ujął mnie jednak sposób w jaki rozwiązano to na Węgrzech. Tam największy i najbardziej nowoczesny stadion nosi obecnie nazwę Puskás Aréna na cześć najsławniejszego węgierskiego piłkarza Ferenca Puskása [poprzedni obiekt w tym samym miejscu znany był przede wszystkim jako Népstadion czyli Stadion Ludowy, przyp.aut]. Dlaczego więc my mamy wyprzedawać nasze "srebra rodowe"?

 

U nas, na Śląsku, również było wielu znakomitych piłkarzy, z których możemy być dumni. Dlatego uważam, że byłoby świetnie Śląskiemu nadać imię Gerarda Cieślika, który przecież w niezwykły sposób tworzył jego historię. Dziś młodzi są zafascynowani Robertem Lewandowskim i słusznie, ale warto przypominać również naszych wielkich piłkarzy z przeszłości. Dlatego chciałbym, jeżeli pomysł dojdzie do skutku, żeby przed stadionem stanął w przyszłości piękny pomnik Gerarda Cieślika.

 

Płynnie przeszliśmy na piłkę nożną. Śląski dziś to bez wątpienia najważniejszy stadion lekkoatletyczny w Polsce jednak wszystkim - i słusznie! - kojarzy się też z piłką nożną. Czy jest szansa, że w tym roku odbędą się w Chorzowie mecze międzypaństwowe reprezentacji Polski?

 

Nie ukrywam: chcielibyśmy aby jeden lub dwa takie mecze w roku na Śląskim regularnie się odbywały. Ten obiekt na to zasługuje. Nie jest to wcale marzenie przesadzone, choć zdajemy sobie sprawę, że w Polsce jest obecnie wiele nowoczesnych stadionów. Czytaj więcej na 

 

Czytaj więcej na Interia.pl.

Interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn CLIP - 24.05

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie