ME w łyżwiarstwie szybkim: Piotr Michalski szósty na 1000 m

Piotr Michalski zajął szóste miejsce na 1000 m w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen.

Piotr Michalski zajął szóste miejsce na 1000 m w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. Damian Żurek był 14., a Artur Nogal - 18. Na 3000 m kobiet Magdalena Czyszczoń uplasowała się na 12. pozycji. Na inaugurację imprezy Polki wygrały sprinterski wyścig drużynowy.

Bieg na 1000 metrów okazał się, zgodnie z oczekiwaniami, popisem utytułowanych Holendrów. Reprezentanci gospodarzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Kolejno: Thomas Krol (1.07,776), Kjeld Nuis (1.07,867) i Kai Verbij (1.07,948).

Michalski stracił do zwycięzcy 0,96 s, Żurek - 1,88, a Nogal - 3,25.

Rywalizacja na 3000 m pań była popisem dwóch znanych Holenderek. Triumfowała zdecydowanie Irene Schouten 3.56,623, o 3,17 s przed Antoinette de Jong. Brąz zdobyła Włoszka Francesca Lollobrigida.

Dwunasta w tej konkurencji Czyszczoń straciła do Schouten ponad 20 sekund - 20,53.

Informacją dnia dla polskich kibiców był triumf biało-czerwonych w inauguracyjnej konkurencji - sprinterskim wyścigu drużynowym. Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek osiągnęły czas 1.27,265. Srebro zdobyły Białorusinki ze stratą 3,91, a brąz Norweżki - wolniejsze od Polek o 4,17.

W biegu drużynowym na dochodzenie mężczyzn Polacy - Szymon Palka, Marcin Bachanek i Artur Janicki - zajęli czwarte miejsce. Wygrali Holendrzy.

Impreza odbywa się nieco w okrojonym składzie. W piątkowych konkurencjach nie startowali Rosjanie.