Polki mistrzyniami Europy w łyżwiarstwie szybkim!

Drużyna w składzie Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek zwyciężyły w Team Sprint Women.

Reprezentantki Polski - Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek i Karolina Bosiek - zdobyły złoty medal w wyścigu drużynowym podczas rozpoczętych w piątek mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w holenderskim Heerenveen. W biegu drużynowym na dochodzenie mężczyzn Polacy zajęli czwarte miejsce.

Biało-Czerwone osiągnęły czas 1.27,265. Srebro zdobyły Białorusinki ze stratą 3,91, a brąz Norweżki - wolniejsze od Polek o 4,17.

W biegu drużynowym na dochodzenie mężczyzn najlepszy okazali się Holendrzy, przed Norwegami i Włochami.

Polacy w składzie Szymon Palka, Marcin Bachanek i Artur Janicki osiągnęli czas 3.47,895 i stracili do triumfatorów prawie 10 sekund (9,92), a do brązowego medalu - ponad cztery sekundy.

W zakończonych konkurencjach nie startowali Rosjanie.