PŚ w biathlonie: Marte Olsbu Roeiseland wygrała sprint

Norweżka Marte Olsbu Roeiseland wygrała w niemieckim Oberhofie sprint na 10 km i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie. Kamila Żuk zajęła 19. miejsce, tracąc do triumfatorki ponad minutę.

Roeiseland odniosła piąte zwycięstwo w tym sezonie, a trzecie w sprincie. Na mecie wyprzedziła o 7,1 s dwie zawodniczki, które razem stanęły na drugim stopniu podium - Białorusinkę Hannę Sołę oraz Francuzkę Julię Simon.

47. miejsce zajęła Monika Hojnisz-Staręga, która musiała pokonać dwie rundy karne. Obie Polki wystartują w niedzielnym biegu na dochodzenie. Nie zakwalifikowała się do tej konkurencji 93. Anna Mąka.

Wcześniej sprint mężczyzn wygrał Rosjanin Aleksander Łoginow. Z czterech startujących Polaków do biegu na dochodzenie awansował tylko Marcin Zawół, ale na ostatnim, 60. miejscu.

Zawody odbywały się w trudnych warunkach, przy opadach śniegu i porywistym wietrze, który utrudniał zawodnikom zadanie, zwłaszcza na strzelnicy.