Gwiazdor Barcelony ujawnił swoje zarobki. Czyste szaleństwo!

Piłka nożna
Gwiazdor Barcelony ujawnił swoje zarobki. Czyste szaleństwo!
fot. PAP
Gerard Pique (z prawej)

Jedna z legend Barcelony postanowiła opublikować za pośrednictwem mediów społecznościowych kwotę swoich zarobków. Mowa o Gerardzie Pique. Suma przyprawia o zawrót głowy, chociaż i tak jest o wiele mniejsza niż w doniesieniach medialnych.

To właśnie wspomniane doniesienia medialne o rzekomych zarobkach Pique sprowokowały obrońcę Dumy Katalonii do ujawnienia swoich dochodów. Według informacji jednego z dziennikarzy Lluisa Canuta, doświadczony defensor miał zarabiać w Barcelonie około 30 milionów euro brutto rocznie.

 

Zobacz także: FC Barcelona blisko transferu Alvaro Moraty?

 

Takie wiadomości rozwścieczyły Pique, który postanowił zakończyć sprawę w najprostszy z możliwych sposobów - poprzez publikację przelewu jaki dostał z klubu za pół roku gry w Barcelonie. Na zdjęciu jest widoczna kwota ponad 2 milionów euro, a sam piłkarz zaznaczył, że to połowa rocznego wynagrodzenia.

 

"Ludzie tacy jak on są opłacani przez publiczną telewizję, aby bronić swoich przyjaciół. Oto 50 procent mojego wynagrodzenia z 30 grudnia" - zaznaczył Pique, kierując swoje słowa do Canuta.

 

 

Słowa Pique oznaczałyby, że rocznie pobiera pensję od Barcelony na poziomie niespełna pięciu milionów euro. On oraz Jordi Alba i Sergio Busquets zgodzili się jakiś czas temu na obniżkę wynagrodzeń z powodu trudnej sytuacji finansowej klubu. Sam klub w swoim oświadczeniu zaprzecza doniesieniom medialnym o rzekomych wygórowanych kwotach, jakie zarabiają m.in. Pique i inni doświadczeni gracze Dumy Katalonii.

 

34-letni Pique to wychowanek FC Barcelona, w której występuje od 2008 roku. Z Blaugraną zdobył osiem mistrzostw Hiszpanii, siedem Pucharów Króla, sześć Superpucharów Króla, trzy Ligi Mistrzów, dwa Superpuchary Europy oraz trzy Klubowe Mistrzostwa Świata. Z reprezentacją Hiszpanii zdobył mistrzostwo świata oraz Europy.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie