Piotr Zieliński zakażony koronawirusem!

Piłka nożna
Piotr Zieliński zakażony koronawirusem!
fot. Cyfrasport
Piotr Zieliński został zakażony koronawirusem.

Piłkarz reprezentacji Polski i Napoli Piotr Zieliński uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa - poinformował w sobotni wieczór jego klub. Jak dodano, zawodnik przechodzi chorobę bezobjawowo.

"Po serii wymazów przeprowadzonych dzisiejszego popołudnia w drużynie pojawił się pozytywny wynik testu u Piotra Zielińskiego" - oświadczono na Twitterze Napoli.

 

"W ostatnich dniach piłkarz, regularnie szczepiony, ściśle przestrzegał protokołu medycznego dotyczącego wszystkich zachowań, które należy stosować, aby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa. Piotr jest bezobjawowy i spędzi w swoim domu okres izolacji" - dodano.

 

 

W miniony czwartek Zieliński rozegrał cały mecz na wyjeździe przeciwko Juventusowi, a jego zespół zremisował wówczas w szlagierze 20. kolejki Serie A 1:1.

 

Napoli z trudem skompletowało kadrę na to spotkanie. Część drużyny nie mogło grać z powodu koronawirusa (pozytywny wynik testu miał też trener Lucciano Spalletti), a trzech innych piłkarzy wyleciało na turniej o Puchar Narodów Afryki.

 

Początkowo - według medialnych informacji - miało również zabraknąć m.in. Zielińskiego, ale ostatecznie reprezentant Polski zagrał w Turynie.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie