PŚ w snowboardzie: Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król w drugiej dziesiątce w Scuol

Oskar Kwiatkowski

Oskar Kwiatkowski zajął 15. miejsce, natomiast Aleksandra Król była 16. w zawodach snowboardowego Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w szwajcarskiej miejscowości Scuol. Zwyciężyli Austriaczka Sabine Schoeffmann i Rosjanin Dmitrij Łoginow.

wiatkowski, który do 1/8 finału awansował z 13. czasem eliminacji, w tej fazie przegrał z Łoginowem o 0,02. Trzykrotny mistrz świata pozostał niepokonany do finału włącznie, w którym okazał się szybszy od Niemca Stefana Baumeistera.

Trzeci był Koreańczyk Sangho Lee. Wicemistrz olimpijski z Pjongczangu jest liderem pucharowej klasyfikacji w tej konkurencji. Kolejne miejsca zajmują Baumeister i Łoginow. Kwiatkowski jest 24., a tuż przed nim plasuje się 24. w sobotę Michał Nowaczyk.

Król, która awansowała do pucharowej części rywalizacji z 16. wynikiem, w 1/8 finału przegrała z najlepszą w eliminacjach Austriaczką Claudią Riegler, mistrzynią globu w tej konkurencji z 2015 roku.

W finale Schoeffmann wyraźnie pokonała Szwajcarkę Julie Zogg. Trzecią lokatę zajęła inna reprezentantka gospodarzy Ladina Jenny.

W klasyfikacji PŚ w slalomie gigancie równoległym prowadzi szósta w Scuol Rosjanka Zofia Nadyrszyna. Król plasuje się na 18. pozycji, a 35. jest Weronika Biela-Nowaczyk, która w sobotę zajęła 25. miejsce.