Serie A: Ograniczenie liczby widzów na trybunach. Powodem COVID-19

Piłka nożna
Serie A: Ograniczenie liczby widzów na trybunach. Powodem COVID-19
fot. PAP
Maksymalnie 5000 kibiców na trybunach będzie mogło oglądać mecze piłkarskiej Serie A.

W związku ze wzrostem zakażeń COVID-19 maksymalnie 5000 kibiców na trybunach będzie mogło oglądać mecze piłkarskiej Serie A w dwóch następnych kolejkach 15 i 22 stycznia - zdecydowało w sobotę 20 klubów występujących w najwyższej klasie rozgrywek we Włoszech. W obecnej kolejce, która odbędzie się w niedzielę, obowiązuje limit 50 procent pojemności stadionów.

W piątek premier Włoch Mario Draghi rozmawiał na temat liczby kibiców na stadionach z szefem włoskiej federacji piłkarskiej Gabriele Graviną. W sobotę odnotowano we Włoszech 197 552 przypadki zakażeń COVID-19, podczas gdy w piątek było 108 304, jednak liczba zmarłych jest w sobotę mniejsza - 184 (w piątek było 223).

 

ZOBACZ TAKŻE: MLS: Lorenzo Insigne w Toronto z rekordowym kontraktem 

 

W czwartek nie doszły do skutku cztery z 10 zaplanowanych meczów 20. kolejki Serie A z powodu ograniczeń nałożonych przez lokalne władze ds. zdrowia (ASL) po tym, jak w kilku drużynach stwierdzono wcześniej przypadki zakażeń.

 

Włoska agencja ANSA poinformowała, że władze Serie A skutecznie odwołały się od decyzji ASL przeciwko kwarantannie nałożonej na trzy zespoły: Udinese, Salernitanę oraz Torino i tym samym piłkarzy tych ekip zostali - po dwóch negatywnych wynikach testów - zwolnieni z izolacji. Na kwarantannie pozostają jedynie zawodnicy Bolonii, ale na razie nie jest jasne, ile meczów 21. kolejki odbędzie się w niedzielę.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie