Spanish International Cup: Hiszpania - Polska. Relacja i wynik na żywo

Piłka ręczna

W sobotę na zakończenie turnieju towarzyskiego reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zmierzy się z ekipą gospodarzy - Hiszpanią. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Turniej ten jest ostatnim etapem przygotowań Biało-Czerwonych do mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 13-30 stycznia na Węgrzech i Słowacji. Rywalem Polski będzie Hiszpania - zdobywca złotych medali na dwóch poprzednich czempionatach Starego Kontynentu.

 

Zobacz także: Spanish International Cup: Polska pokonała Iran

 

W turnieju Spanish International Cup w miejscowości Cuenca rywalizują jedynie trzy reprezentacje. Oprócz Polski i gospodarzy Hiszpanii, są jeszcze Irańczycy. "Persowie" rozegrali już swoje mecze i w obu przypadkach musieli uznać wyższość rywali. Najpierw lepsi od nich okazali się szczypiorniści z Półwyspu Iberyjskiego, którzy wygrali wysoko 36:22, a dzień później nasi zawodnicy zwyciężyli Iran 35:29.

 

To oznacza zatem, że sobotnie starcie Polski z Hiszpanią będzie na wagę pierwszego miejsca i zwycięstwa w turnieju, w którym z powodu olbrzymiej liczby zakażeń koronawirusem udziału nie mogła wziąć Japonia.

 

Ostatni raz obie reprezentacje zmierzyły się niemal równo rok temu - 17 stycznia 2021 roku. Wówczas w rundzie wstępnej mistrzostw świata Polska przegrała minimalnie 26:27.

 

Przypomnijmy, że rywalami podopiecznych Patryka Rombla w pierwszej fazie zbliżających się mistrzostw Europy będą Niemcy, Austriacy i Białorusini.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Hiszpania - Polska od godz. 20:00 na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie