Alpejski PŚ: Sensacyjne zwycięstwo Johannesa Strolza w Adelboden

Zimowe
Alpejski PŚ: Sensacyjne zwycięstwo Johannesa Strolza w Adelboden
fot. PAP
Johannes Strolz odniósł sensacyjne zwycięstwo w slalomie alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim Adelboden.

Austriak Johannes Strolz odniósł sensacyjne zwycięstwo w slalomie alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim Adelboden. Michał Jasiczek nie zakwalifikował się do drugiego przejazdu, zajmując w pierwszym 42. miejsce.

Startujący z numerem 38 Strolz uzyskał w pierwszej próbie siódmy czas. W drugiej zaprezentował się świetnie i wyprzedził o 0,17 s swojego rodaka Manuela Fellera oraz o 0,29 Niemca Linusa Strassera.

 

Na mecie, czekając na przejazdy pozostałych rywali, Strolz nie mógł uwierzyć, że wciąż prowadzi. Gdy ostatni z nich, jego rodak Fabio Gstrein, wypadł z trasy, sensacyjny triumfator rozpłakał się. "Chciałem się skupić tylko na dobrej jeździe" - powiedział.

 

29-letni Austriak rywalizuje w Pucharze Świata od wielu sezonów, ale dotychczas nie plasował się wyżej niż na 10. miejscu. Jest synem Huberta Strolza, mistrza olimpijskiego w kombinacji alpejskiej oraz srebrnego medalisty w slalomie gigancie w igrzyskach w Calgary w 1988 roku.

 

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Szwajcar Marco Odermatt, który w niedzielę nie startował, a dzień wcześniej triumfował w slalomie gigancie. Zajmujący drugie miejsce specjalista od konkurencji szybkościowych Norweg Aleksander Aamodt Kilde traci do niego aż 376 punktów.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie