Cezary Kulesza: Mamy dużo ofert i mało czasu

Piłka nożna
Cezary Kulesza: Mamy dużo ofert i mało czasu
Fot. PAP
Cezary Kulesza

Prezes PZPN Cezary Kulesza udzielił krótkiego wywiadu Marcinowi Lepie podczas Gali Mistrzów Sportu w trakcie którego odniósł się do wyborów selekcjonera reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski zwycięzcą 87. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Roku 2021. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski pokonał m.in. drugą w głosowaniu Anitę Włodarczyk oraz trzeciego Bartosza Zmarzlika. Jak wynik głosowania skomentował prezes PZPN - Cezary Kulesza?


- Cieszę się, że wygrała piłka nożna. Robert zasłużył moim zdaniem na tę nagrodę ze względu na jego tytuły, wyniki sportowe i strzelone bramki. Ja tylko biję brawo i się cieszę - tak podsumował zwycięstwo Lewandowskiego prezes PZPN.


Za nami rozpoczęcie nowego 2022 roku, które było szczególnie intensywne dla otoczenia prezesa PZPN, przed którym stoi trudna decyzja w sprawie wyboru nowego selekcjonera. Jakie były najczęstsze życzenia jakie dostawał Cezary Kulesza?


- Najwięcej było życzeń awansu i osiągnięcia celu, a cel jest jeden: Katar - odpowiedział krótko Kulesza.


Prezes PZPN nie ujawnił nazwisk jakie pojawiają się na stole w kontekście nowego selekcjonera kadry, ale zdradził, że potencjalnych ofert jest bardzo dużo.


- Spływa do nas bardzo dużo ofert, a czasu mam bardzo mało. W pewnym momencie trzeba będzie podjąć decyzję, a jak wiemy 24 marca jest już pierwszy mecz - powiedział prezes PZPN.


Cezary Kulesza pogratulował także pozostałym sportowcom, którzy znaleźli uznanie kibiców w głosowaniu na Najlepszego Sportowca 2021 roku.


- Gratuluję wszystkim, którzy zdobyli jakiekolwiek miejsce w Plebiscycie. Widzieliśmy wiele osób, które osiągnęły w sporcie wiele. To tylko pokazuje jak dużym sportowcem jest Robert Lewandowski, że zdobył tę nagrodę - podsumował Kulesza.

 

Cała rozmowa z Cezarym Kuleszą w materiale wideo.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie