Puchar Narodów Afryki: Jedenastu piłkarzy z negatywnym wynikiem testu niezbędnych do gry

Piłka nożna
Puchar Narodów Afryki: Jedenastu piłkarzy z negatywnym wynikiem testu niezbędnych do gry
fot. PAP/EPA
Mecz Egipt - Togo.

Organizatorzy rozpoczynającego się w niedzielę w Kamerunie Pucharu Narodów Afryki poinformowali, że by mecz doszedł do skutku, negatywne wyniki testów na koronawirusa musi mieć minimalnie 11 piłkarzy danego zespołu.

Przepisy dot. koronawirusa różnią się w poszczególnych krajach, np. w Anglii drużyna może wnioskować o przełożenie spotkania, gdy dysponuje mniej niż 13 zawodnikami dopuszczonymi do gry, a w Niemczech ten poziom ustalono na 16.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lewandowski o Sousie i wyborze nowego selekcjonera

 

W PNA jeśli w zespole będzie zdolnych do gry mniej niż 11 piłkarzy, wówczas orzeczony będzie walkower 2:0 na korzyść drużyny przeciwnej, bo w turnieju przełożenie spotkania na inny termin nie wchodzi w grę.

 

Zaznaczono przy tym, że jeśli zakażenie COVID-19 stwierdzono by u wszystkich bramkarzy, to między słupkami musi stanąć zawodnik z pola. Rywalizacja o mistrzostwo Afryki rozpocznie się w stolicy Kamerunu Jaunde w niedzielę o godz. 17 meczem gospodarzy z Burkina Faso.

 

W tegorocznej edycji uczestniczą 24 drużyny podzielone na sześć grup. Do 1/8 finału awansują po dwie czołowe z każdej grupy oraz cztery najlepsze spośród tych, które zajęły trzecie miejsca. Finał zaplanowano na 6 lutego. Tytułu broni Algieria, a w gronie faworytów są też Senegal, Egipt czy Kamerun.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie