Australia Open: Novak Djoković w końcu zabrał głos. "Pomimo tego wszystkiego..."

Tenis
Australia Open: Novak Djoković w końcu zabrał głos. "Pomimo tego wszystkiego..."
fot. PAP
Novak Djoković nie zostanie ponownie aresztowany, mimo medialnych doniesień.

Novak Djoković nie zostanie ponownie aresztowany, mimo medialnych doniesień. Jak się okazało, serbski tenisista, który w końcu zabrał głos w sprawie występu w Australian Open, ma już za sobą nawet treningi przed wielkoszlemowym turniejem.

W ostatnich dniach wywołało się ogromne zamieszanie związane z pobytem Djokovicia w Australii i jego występem w Australian Open. Wszystko ze względu na fakt, że w teorii Djokovic otrzymał zgodę na pobyt w Australii, jednak na miejscu okazało się, że... został on zatrzymany.

W poniedziałek pojawiły się kolejne sprzeczne informacje na temat sytuacji Djokovicia. Pierwotnie wydawało się, że będzie on ponownie aresztowany, jednak, jak poinformował jego brat, Serb "jest wolny i nawet już trenował".

 

Djoković po raz pierwszy zabrał w tej sprawie głos za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

"Jestem zadowolony i wdzięczny z faktu, że sędzia anulował unieważnienie mojej wizy. Pomimo tego, co się stało, chcę zostać i podjąć rywalizację w Australian Open. Przyjechałem tutaj, aby zagrać w jednym z najważniejszych turniejów przed niesamowitymi fanami" - napisał popularny Nole.

 

 

"Na razie nie mogę powiedzieć nic więcej, ale dziękuję wszystkim za to, że jesteście ze mną i zachęcacie mnie do tego, żeby być silnym" - dodał.

 

 

Sprawa gracza z Bałkanów - który od dłuższego czasu odmawiał ujawnienia informacji, czy jest zaszczepiony, a w przeszłości nie krył niechęci wobec takiego rozwiązania - wzbudza sporo kontrowersji zarówno w środowisku tenisowym, jak i wśród mieszkańców Australii. W kraju tym wprowadzono szereg surowych restrykcji i najdłuższy jak na razie łącznie lockdown, a dominujący obecnie wariant omikron przyczynił się do rekordowej liczby przypadków zakażenia koronawirusem na antypodach w ostatnich dniach.

 

Djoković triumfował dziewięciokrotnie w wielkoszlemowym turnieju Australian Open, którego kolejna edycja rozpocznie się za tydzień. Jeśli zwycięży w niej, to będzie to jego 21. wielkoszlemowy tytuł i pobije rekord, który obecnie dzieli ze Szwajcarem Rogerem Federerem i Hiszpanem Rafaelem Nadalem. 

 

 

Djokovic jest dziewięciokrotnym triumfatorem Australian Open.

BS, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie