Mateusz Bieniek może opuścić PlusLigę

Siatkówka
Mateusz Bieniek może opuścić PlusLigę
fot. Cyfrasport
Przyszłość Mateusza Bieńka nie jest pewna

Nie wiadomo jeszcze, jaki klubu w przyszłym sezonie będzie reprezentował Mateusz Bieniek. Warto bowiem przypomnieć, że Polak ma nadal ważny kontrakt z zespołem Cucine Lube Civitanova.

Przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020 Bieniek podpisał umowę z włoską ekipą Cucine Lube Civitanova. Reprezentant Polski na Półwyspie Apenińskim miał spędzić trzy lata. Mimo to wrócił do PlusLigi już po jednym sezonie. Został bowiem wypożyczony do PGE Skry Bełchatów. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski siatkarz nie zagra do końca sezonu! Doznał urazu więzadeł w pamiętnym meczu

 

Nie wiadomo jednak, jakie plany na następną kampanię ma Bieniek. Warto zaznaczyć, że jego umowa z włoskim zespołem nie kończy się wraz z zakończeniem obecnego sezonu. Oznacza to, że mistrz świata z 2018 roku powinien jeszcze wrócić do Italii. Głos w tej sprawie zabrał szef Cucine Lube Civitanova Beppe Cormio.

 

- Mateusz ma z nami kontrakt jeszcze na dwa lata, chodzi o sezony 2022/2023 i 2023/2024. Jeśli dojdziemy do porozumienia w sprawie transferu do Skry lub do innego polskiego klubu, to będzie mógł zostać w Polsce - stwierdził Cormio w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

 

Możliwe więc, że Bieniek na dłużej zostanie w PlusLidze. Nie jest to jednak pewne.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie