Ligue 1: Osłabiony kadrowo lider z Paryża uratował remis w Lyonie

Mecz PSG - Olympique Lyon zakończył się remisem

Bez kilku czołowych piłkarzy w składzie zespół Paris Saint-Germain dopiero w końcówce uratował punkt w meczu 20. kolejki francuskiej ekstraklasy, remisując w Lyonie z Olympique 1:1. W szeregach lidera tabeli nie było m.in. Argentyńczyków Lionela Messiego i Angela Di Marii.

Na początku roku wśród graczy PSG pojawiła się fala zakażeń COVID-19 - w tym gronie znaleźli się właśnie Messi i Di Maria. Co prawda pierwszy w środę uzyskał już negatywny wynik testu, ale na razie koledzy musieli sobie radzić w Lyonie bez niego, bowiem siedmiokrotny laureat "Złotej Piłki" wciąż realizuje indywidualnie program rehabilitacji w związku z niedawną chorobą. Wicemistrzowie Francji czekają też nadal na wznowienie treningów przez kontuzjowanego Brazylijczyka Neymara.

Prowadzenie gospodarzom niedzielnego meczu zapewnił już w siódmej minucie Lucas Paqueta. Goście do remisu doprowadzili dopiero na 14 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Uratował ich rezerwowy Thilo Kehrer, który wszedł na boisko zaledwie siedem minut wcześniej.

Paryżanie tym samym zanotowali czwarty remis w pięciu ostatnich spotkaniach ligowych. Nad drugim w tabeli Nice mają 11 punktów przewagi. Olympique z kolei podzielił się punktami z przeciwnikiem w piątym meczu z rzędu, z uwzględnieniem jednego w ramach Ligi Europy. Dzięki niedzielnemu remisowi awansował z 13. na 11. miejsce w klasyfikacji.