Najgorszy scenariusz! Pablo Crer zerwał więzadło krzyżowe. Nie zagra do końca sezonu

Siatkówka
Najgorszy scenariusz! Pablo Crer zerwał więzadło krzyżowe. Nie zagra do końca sezonu
fot. Polsat Sport
Pablo Crer doznał urazu w ostatniej akcji meczu w Zawierciu.

W ostatniej akcji niedzielnego meczu PlusLigi z Aluron CMC Wartą Zawiercie środkowy Trefla Gdańsk Pablo Crer nieszczęśliwie upadł i doznał kontuzji kolana. Wyniki badań potwierdziły niestety najgorszy z możliwych scenariuszy. Argentyńczyk zerwał więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. To oznacza, że do końca sezonu nie zobaczymy go już na boisku. "Trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót do zdrowia, Pablo!" – napisał klub w komunikacie.

Pablo Crer nieszczęśliwie upadł w trakcie ostatniej akcji niedzielnego meczu. Środkowy skoczył do bloku razem z Kewinem Sasakiem po ataku Facundo Conte. Piłka została wybita na aut, a Argentyńczyk od razu po upadku niepokojąco trzymał się za prawe kolano.

 

Zobacz także: Igor Kolaković poprowadzi reprezentację Serbii

 

Jeszcze w Zawierciu, w niedzielę wieczorem Pablo miał wykonane badanie USG u lek. med. Mariusza Chojnackiego w Pracowni RTG Konsorcjum Lekarzy Radiologów, a po powrocie do Gdańska, w poniedziałek przed południem, zawodnikowi wykonany został rezonans w jednym z punktów sieci centrów diagnostyki obrazowej Affidea. Wyniki zarówno USG, jak i rezonansu w poniedziałek zostały wnikliwie przeanalizowane przez dr Macieja Pawlaka w gdańskiej klinice Rehasport. Niestety potwierdziła się najgorsza możliwa diagnoza, czyli zerwanie więzadła krzyżowego.

 

Kontuzja Pablo Crera:Środkowy przejdzie zabieg rekonstrukcji więzadła, a następnie czeka go około 6 miesięcy rehabilitacji i niestety przerwy od gry w siatkówkę. Pewnym jest, że do końca sezonu 2021/22 nie zobaczymy już Crera na boisku.

 

 

To ogromny pech Pablo Crera. Po upadku Pabla w ostatniej akcji niedzielnego meczu miałem wielką nadzieję, że kontuzja nie będzie groźna, jednak badania wskazały na najgorszy możliwy scenariusz. Teraz najważniejszy jest zabieg rekonstrukcji więzadła, a następnie – tak jak rok temu w przypadku Mateusza Miki – zapewnimy naszemu środkowemu jak najlepszą rehabilitację, aby mógł jak najszybciej wrócić do pełni sił. W Gdańsku mamy świetnego fachowca – fizjoterapeutę Piotra Ślugajskiego – i jestem spokojny, że pomoże on Pablowi powrócić do zdrowia – powiedział prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

 

Kontuzja Crera to dla drużyny z Gdańska ogromne osłabienie. Siatkarze Trefla spisują się w obecnycm sezonie PlusLigi poniżej oczekiwań. Zajmują jedenaste miejsce w tabeli – mają na koncie 13 punktów, bilans meczów 4–10 i przegrali trzy ostatnie spotkania.

 

WYNIKI MECZÓW I TABELA PLUSLIGI

RM, Polsat Sport, Trefl Gdańsk
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie