Puchar Narodów Afryki: Kamerun wygrał mecz otwarcia

W Kamerunie rozpoczął się Puchar Narodów Afryki.

Kamerun pokonał reprezentacją Burkina Faso 2:1 w meczu otwarcia 33. edycji piłkarskiego Pucharu Narodów Afryki. Zwycięstwo gospodarzom turnieju dał zdobywca dwóch goli Vincent Aboubakar. W drugim spotkaniu grupy A Wyspy Zielonego Przylądka wygrały z Etiopią 1:0.

Pierwszą bramkę turnieju zdobył w 24. minucie pomocnik Burkina Faso Gustavo Sangare.

Aboubakar odpowiedział w 40. min i tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. W obu przypadkach skutecznie wykonał rzut karny.

Wyspom Zielonego Przylądka zwycięstwo dał Julio Tavares, który także wpisał się na listę strzelców chwilę przed przerwą. Etiopia już od 12. minuty grała w dziesiątkę, kiedy czerwoną kartką ukarany został Yared Bayeh.

W poniedziałek odbędą się mecze w grupach B (Senegal - Zimbabwe, Gwinea - Malawi) i C (Maroko - Ghana, Komory - Gabon).

Podobnie jak mistrzostwa Europy także PNA został przesunięty o rok z powodu pandemii.

Kamerun gospodarzem jest po raz drugi; poprzednio był w 1972 roku. W tegorocznej edycji uczestniczą 24 drużyny podzielone na sześć grup. Do 1/8 finału awansują po dwie czołowe ekipy z każdej grupy oraz cztery najlepsze spośród tych, które zajęły trzecie miejsca. Finał zaplanowano na 6 lutego. Tytułu broni Algieria.