Legendarny trener zabrał głos ws. formy Kamila Stocha. "Jestem niemal pewny, że..."

Zimowe
Legendarny trener zabrał głos ws. formy Kamila Stocha. "Jestem niemal pewny, że..."
fot. PAP
Czy jest jeszcze nadzieja na powrót Kamila Stocha do dawnej formy?

Kamil Stoch przechodzi obecnie jeden z najtrudniejszych sezonów w swojej karierze, mając za sobą m.in. kompletnie nieudany start w Turnieju Czterech Skoczni. Sytuację polskiego skoczka skomentował jeden z najbardziej znanych trenerów tej dyscypliny, Alexander Stoeckl. "Jestem niemal pewny, że Kamil jest w stanie ustabilizować formę i wrócić" - powiedział szkoleniowiec Norwegów.

Nie jest żadną tajemnicą, że polscy skoczkowie w obecnym sezonie nie spisują się najlepiej. Taki stan rzeczy dotyczy również lidera polskiej kadry Kamila Stocha, który w połowie Turnieju Czterech Skoczni wycofał się z rywalizacji, by odbudować formę w domu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Apoloniusz Tajner o formie Biało-Czerwonych. "Nasi skoczkowie są w dołku, ale z tego się wychodzi"

 

Na temat formy skoczka z Zębu oraz pozostałych reprezentantów Polski wypowiedział się legendarny trener Alexander Stoeckl.

 

"Biało-Czerwoni zaczęli sezon nie najlepiej, ale myślałem, że szybko wrócą na wysoki poziom i zaczną skakać, jak w ostatnich latach. Jak na razie im się to nie udało i chyba faktycznie możemy mówić o dużej niespodziance" - powiedział szkoleniowiec kadry Norwegii w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

 

W niedzielnym konkursie drużynowym w Bischofshofen można było jednak zauważyć pewną poprawę (Polacy zajęli 5. miejsce, przed Niemcami, Rosją i Kazachstanem), co również nie umknęło uwadze Austriaka.

 

"Wydaje mi się, że Dawid Kubacki i Piotr Żyła zaczęli znowu wchodzić na coraz wyższy poziom. Jestem bardzo ciekawy, w jakiej formie wróci po domowych treningach Kamil Stoch. Przypuszczam, że może być dużo mocniejszy" - dodał Stoeckl.

 

Obecnie Stoch trenuje na Wielkiej Krokwi przed weekendowym konkursem Pucharu Świata w Zakopanem.

 

"Kamil jest w stanie wrócić do dawnej formy. Jestem tego niemal pewny. Zakładam, że może jeszcze na spokojnie popracować i ustabilizować formę" - zakończył trener Norwegów.

 

Po dwóch pierwszych zawodach Turnieju Czterech Skoczni lider polskiej kadry wycofał się z rywalizacji (ani w Oberstdorfie, ani w Garmisch-Partenkirchen nie awansował do drugiej serii i postanowił trenować w domu). W najbliższy weekend stanie przed szansą na uzyskanie dobrego rezultatu na własnym obiekcie, bowiem w sobotę i niedzielę skoczkowie rywalizować będą w Zakopanem.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie