Premier League: Gol Jana Bednarka. Jest najskuteczniejszym Polakiem w historii

Jan Bednarek trafia do siatki

Southampton pokonał Brentford 4:1 w spotkaniu 18. kolejki Premier League. Wynik meczu otworzył reprezentant Polski Jan Bednarek, który zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie. Dla środkowego obrońcy to szósty w karierze gol w Premier League, co daje mu prowadzenie w polskiej klasyfikacji wszech czasów tych rozgrywek. Wyprzedził w niej Mateusza Klicha.

Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla gospodarzy, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie. Bednarek świetnie ustawił się przy dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego i intuicyjnym strzałem głową pokonał bramkarza. Tym samym kontynuuje dobrą formę strzelecką, bowiem w grudniu 2021 roku dwukrotnie trafiał do siatki rywali w lidze angielskiej.

Po początkowym szoku piłkarze Brentford coraz śmielej atakowali pole karne Świętych i w 23. minucie znowu mieliśmy remis. Tym razem gola przyniósł piękny wolej Vitaly'ego Janelta. Niemcowi tak ładnego uderzenia pozazdrościł jeszcze przed przerwą Ibrahima Diallo, który w 37. minucie ponownie dał prowadzenie drużynie Southampton. Gola ostatecznie zakwalifikowano jako samobójcze trafienie bramkarza Brentford Alvaro Fernandeza.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza rozpoczęła się znakomicie dla gospodarzy. Do prostopadłego podania od Oriola Romeu jak torpeda ruszył Armando Broja i będąc już w polu karnym pokonał Fernandeza. W 70. minucie na 4:1 wynik ustalił Che Adams, który wykorzystał złe ustawienie obrońców rywala.

Był to jedyny wtorkowy mecz Premier League. Do skutku ze względu na Covid-19 nie doszło starcie Evertonu z Leicester.

Southampton rozegrał 20 spotkań, ma 24 punkty i zajmuje 11. miejsce w tabeli. Większość drużyn sklasyfikowanych niżej ma za sobą o jeden, dwa lub nawet trzy mecze mniej. Brentford ma 23 "oczka" i jest na 13. pozycji.

Prowadzi Manchester City - 53 pkt po 21 spotkaniach.

Southampton FC - Brentford FC 4:1 (2:1)

Bramki: Bednarek (5'), Fernandez (37' sam.), Broja (49'), Adams (70') - Janelt (23')