PŚ w snowboardzie: Polacy odpadli w eliminacjach

Polscy snowboardziści odpadli w eliminacjach.

Żadnemu z polskich snowboardzistów nie udało się awansować z kwalifikacji do 1/8 finału slalomu równoległego w Bad Gastein, zaliczanego do Pucharu Świata. W zawodach w Austrii triumfowali reprezentanci gospodarzy Arvid Auner i Daniela Ulbing.

Aleksandra Król została sklasyfikowana na 26. pozycji, Weronika Biela-Nowaczyk - na 30., Oskar Kwiatkowski - na 35., a Michał Nowaczyk - na 36. Aleksandra Michalik nie ukończyła swojego przejazdu.

W finale Auner pokonał rodaka Benjamina Karla, natomiast Ulbing okazała się szybsza od Niemki Ramony Theresii Hofmeister.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzą Koreańczyk Lee Sangho oraz Ulbing. Nowaczyk i Kwiatkowski są w czwartej dziesiątce, Król zajmuje 21. miejsce, a Biela-Nowaczyk - 40.