Nikola Grbić nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy

Siatkówka
Nikola Grbić nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy
fot. PAP
Sebastian Świderski i Nikola Grbić.

Na tę wiadomość czekali wszyscy kibice siatkówki w naszym kraju! Nikola Grbić został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy, zastępując tym samym w tej roli Vitala Heynena.

O tym, że Grbić jest faworytem władz polskiej siatkówki, mówiło się od dawna. Nie ukrywał zresztą tego Sebastian Świderski, prezes PZPS. Jak się okazało, faworyt faktycznie został nowym selekcjonerem Biało-Czerwonych, co zostało oficjalnie potwierdzone w środę. Umowa selekcjonera obowiązuje do zakończenia igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

 

Grbić zastąpił tym samym na tym stanowisku Heynena, który opuścił kadrę po trzech latach pracy. Legendarny Serb jest aktualnie trenerem Sir Safety Perugia, gdzie zastąpił... Heynena. W przeszłości 48-latek doprowadził ekipę Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle między innymi do triumfu w siatkarskiej Lidze Mistrzów.

 

 

Serb to były doskonały siatkarz, grający na pozycji rozgrywającego. Grał w wielu włoskich klubach, a karierę zakończył w rosyjskim Zenicie Kazań. Jako reprezentant Serbii sięgnął między innymi po złoto olimpijskie w 2000 roku.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie