Pekin 2022: Mistrzyni olimpijska w snowboardzie wybiera kwarantannę zamiast szczepienia

Zimowe
Pekin 2022: Mistrzyni olimpijska w snowboardzie wybiera kwarantannę zamiast szczepienia
fot. PAP/EPA
Mistrzyni olimpijska z Soczi (2014) w snowboardzie w slalomie gigancie równoległym Szwajcarka Patrizia Kummer.

Mistrzyni olimpijska z Soczi (2014) w snowboardzie w slalomie gigancie równoległym Szwajcarka Patrizia Kummer podda się trzytygodniowej kwarantannie w Chinach przed igrzyskami w Pekinie, gdyż nie jest zaszczepiona.

- Po tym jak podjęłam osobistą decyzję, by nie szczepić się, kwarantanna jest logiczną konsekwencją. Respektuję przepisy władz i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego - napisała Szwajcarka, która ma przylecieć samolotem do Chin w tym tygodniu.

 

34-latka, trzykrotna triumfatorka Pucharu Świata w swojej konkurencji, nie została jeszcze oficjalnie zgłoszona do reprezentacji olimpijskiej Szwajcarii, ale spełnia wszelkie sportowe kryteria startu w Pekinie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Stoch wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem

 

Wejście do „zamkniętej pętli olimpijskiej” jest możliwe dla osób niezaszczepionych (które nie mają medycznego zwolnienia ze szczepień) po odbyciu 21-dniowej kwarantanny i otrzymaniu negatywnych wyników testów. Z kwarantanny zwolnieni będą nieletni (do 17 roku życia) sportowcy z Rosji, a być może i z innych państw.

 

Osoby zaszczepione mogą dołączyć do zamkniętego systemu po otrzymaniu dwóch kodów QR poświadczających brak zakażenia koronawirusem.

 

Igrzyska rozpoczną się 4 i potrwają do 20 lutego. Snowboard oraz konkurencje klasyczne zostaną rozegrane w górskim regionie Zhangjiakou.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie