PŚ w Zakopanem: Dwunastka Polaków zgłoszona. Wielka Krokiew gotowa do zawodów

Zimowe
PŚ w Zakopanem: Dwunastka Polaków zgłoszona. Wielka Krokiew gotowa do zawodów
fot. PAP
"Zakopiańska skocznia jest w pełni gotowa do zawodów" - zapewnił PAP Andrzej Kozak, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.

"Zakopiańska skocznia jest w pełni gotowa do zawodów" - zapewnił PAP Andrzej Kozak, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Udział w piątkowych kwalifikacjach zapowiedziało wstępnie około 80 zawodników, w tym 12 Biało-Czerwonych z Kamilem Stochem na czele.

Śniegu w mieście jest wprawdzie niewiele, ale po roztopach nadszedł mróz pozwalając na właściwe naśnieżenie zakopiańskiej skoczni. Ekipy COS i organizującego zawody Tatrzańskiego Związku Narciarskiego wykorzystywały każdy moment, aby pokrywę uzupełniać i utrzymać we właściwym stanie.

 

"Jest bardzo dobrze, co potwierdzili już w poniedziałek trenujący tu nasi kadrowicze. Skocznię sprawdzili też delegat FIS i kierownik konkurencji i również stwierdzili, że jest doskonale, więc jak zwykle pozostaje tylko mała kosmetyka tuż przed startami" - zapewnił Kozak.

 

Zobacz także: PŚ w Zakopanem: Kapitalne informacje! Kibice będą zachwyceni

 

Akces do zakopiańskiej edycji PŚ zgłosiło wstępnie 18 ekip. "O ile wiem, nie będzie zawodników z Finlandii. Nasza ekipa liczyć ma 12 zawodników i wygląda na to, że z Kamilem Stochem na czele. W sumie na liście mamy 76 skoczków" - zaznaczył prezes TZN.

 

Wszystko wskazuje na to, że skład polskiej ekipy trener Michal Doleżal poda dopiero po środowym treningu.

 

Mimo że bilety na zakopiańska edycję PŚ trafiły na platformę sprzedażową w drugiej połowie grudnia, to na początku stycznia Polski i Tatrzański Związek Narciarski zastanawiały się, czy zawody odbędą się z udziałem publiczności.

 

"Decyzja zapadła i na trybuny Wielkiej Krokwi wejdzie około 6,5 tysiąca widzów z covidowym certyfikatem. Ta liczba zapewni każdemu co najmniej trzy metry osobistej przestrzeni. Zachęcamy też do ubrania maseczek" - podkreślił Kozak.

 

Zapytany czy wszystkie wejściówki zostały sprzedanie powiedział, że tradycyjnie pewna pula została zarezerwowana dla tych, którzy zdecydują się w ostatniej chwili. "Warto więc zaglądnąć na stronę portalu eBilet, ale trudno mi dziś powiedzieć ile jeszcze zostało" - stwierdził.

 

W sobotę w stolicy polskich Tatr odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny. W piątek natomiast zaplanowano oficjalny trening oraz kwalifikacje.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie