Stefano Lavarini: Kim jest nowy trener reprezentacji Polski siatkarek?

Siatkówka
Stefano Lavarini: Kim jest nowy trener reprezentacji Polski siatkarek?
fot. PAP
Stefano Lavarini nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek

Stefano Lavarini został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek. 42-letni Włoch zastąpił na tym stanowisku Jacka Nawrockiego, który pracował z Biało-Czerwonymi przez sześć lat.

Lavarini urodził się 17 stycznia 1979 roku w Omegnie. Karierę trenerską rozpoczął w 1995 roku, kiedy został asystentem lokalnego zespołu Pallavolo Omegna. Tę samą funkcję pełnił też w następujących klubach: AGIL Trecate, Centro Volley Spezia, Bigmat Kerakoll Chieri, Club Italia oraz Foppapedretti Bergamo. W tym ostatnim po raz pierwszy objął posadę pierwszego szkoleniowca. Obecnie prowadzi zespół Igor Gorgonzola Novara.

 

Największe sukcesy święcił z brazylijskim zespołem Minas Tenis Clube, w którym spędził dwa lata. Dwukrotnie sięgnął z nim po południowoamerykańską Ligę Mistrzów, a także zdobył srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata.

 

Zobacz także: Piotr Szpaczek nowym prezesem Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

 

Oprócz osiągnięć klubowych Lavarini ma się czym pochwalić, także jeśli chodzi o siatkówkę reprezentacyjną. Ostatnio prowadził narodową drużynę Korei Południowej i niespodziewanie zajął z nią czwarte miejsce podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

 

Spośród pozostałych kandydatów na selekcjonera wyróżnia go doświadczenie w pracy z młodzieżą. Zajmował się włoską drużyną do lat 19, a także kadetkami.

 

W przeszłości trener z Italii współpracował z polskimi zawodniczkami. Prowadził Katarzynę Skowrońską, Milenę Sadurek a w poprzednim sezonie również Malwinę Smarzek.

 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie