3:0 po raz trzeci! Zdecydowane zwycięstwo siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów

VfB Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel 0:3.

Siatkarze VfB Friedrichshafen przegrali z Jastrzębskim Węglem 0:3 w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów. Drużyna mistrza Polski pewnie wygrała z wicemistrzem Niemiec; gospodarze wrócili do gry po przerwie, spowodowanej zakażeniami koronawirusem i kwarantanną. Dla jastrzębian to trzecie w tej edycji zwycięstwo bez straty seta.

Premierowa odsłona trwała niespełna dwadzieścia minut i od początku toczyła się pod dyktando jastrzębian (2:7). Goście utrzymywali przewagę na przestrzeni seta i pewnie zmierzali po wygraną. Sprawę przesądziła właściwie seria wygranych akcji, zwieńczona atakiem Trevora Clevenota, po której było 11:20. Piłkę setową również wywalczył Clevenot, a w ostatniej akcji Łukasz Wiśniewski zaatakował z przechodzącej piłki (15:25).

Druga partia również rozpoczęła się od wyraźnej przewagi przyjezdnych (1:5, 4:10). W środkowej części seta gospodarze próbowali nawiązać walkę, zmniejszyli różnicę do trzech oczek (11:14), na więcej jednak jastrzębianie im nie pozwolili. W końcówce kontrolowali sytuację. Piłkę setową wywalczył Jurij Gladyr, a Arpad Baroti skutecznym atakiem ustalił wynik na 17:25.

Trzecią odsłonę siatkarze VfB rozpoczęli od falstartu (0:7), a serię gości przerwała dopiero zepsuta zagrywka. Taki początek właściwie zamknął gospodarzom szansę na przedłużenie tego meczu, tym bardziej, że popełniali oni sporo błędów. Piłkę meczową dał jastrzębianom Wojciech Szwed atakiem blok-aut (13:24), a przekroczona linia ataku przez zawodnika VfB zamknęła to jednostronne starcie (15:25).

Najwięcej punktów: Daniel Muniz De Oliveira (10), Luciano Vicentín (10) – VfB; Trevor Clevenot (11) – Jastrzębski Węgiel.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla odnieśli trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie we wcześniejszych meczach pokonali Chebyr Pazardżik i Knack Roeselare. Wygrali dziesiąty mecz z rzędu (PlusLiga, Liga Mistrzów, Puchar Polski) bez straty seta. Kolejne spotkanie rozegrają w niedzielę 16 stycznia z Asseco Resovią w PlusLidze; w Lidze Mistrzów zagrają 25 stycznia u siebie z Knack Roeselare.

Drużyna VfB Friedrichshafen poniosła trzecią porażkę, w poprzednich meczach przegrała 2:3 z Knack Roeselare u siebie i 2:3 z Chebyr Pazardżik na wyjeździe. Drużynę z Niemiec prowadzi Mark Lebedew, w przeszłości trener jastrzębian (2015–18). Z powodu obostrzeń sanitarnych, spotkanie w Neu-Ulm zostało rozegrane bez udziału kibiców.

VfB Friedrichshafen – Jastrzębski Węgiel 0:3 (15:25, 17:25, 15:25)

VfB: Stefan Thiel, Daniel de Oliveira Muniz, Luciano Vicentin, Marcus Boehme, Lucas van Berkel, Simon Hirsch – Avery Aylsworth (libero) oraz Vojin Cacić, Milan Kvirzic, Andri Aganits, Ben-Simon Bonin, Lukas Maase. Trener: Mark Lebedew.
Jastrzębski Węgiel: Benjamin Toniutti, Jurij Gladyr, Jan Hadrava, Trevor Clevenot, Tomasz Fornal, Łukasz Wiśniewski – Jakub Popiwczak (libero) oraz Rafał Szymura, Arpad Baroti, Eemi Tervaportti, Wojciech Szwed, Jakub Macyra, Szymon Biniek. Trener: Andrea Gardini.