ME piłkarzy ręcznych 2022: Francja pokonała Chorwację w szlagierze pierwszego dnia

Piłka ręczna
ME piłkarzy ręcznych 2022: Francja pokonała Chorwację w szlagierze pierwszego dnia
fot. PAP

Mistrzowie olimpijscy Francuzi pokonali Chorwatów 27:22 w szlagierowym meczu pierwszego dnia mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych, które odbywają się na Węgrzech i Słowacji. Polska zainauguruje turniej piątkowym spotkaniem z Austrią w Bratysławie.

Oprócz Francji zwycięstwa pierwszego dnia odniosły - broniąca tytułu Hiszpania, która pokonała Czechy 28:26, Słowenia, Dania, Serbia, Szwecja, Rosja, Norwegia oraz Holandia. "Pomarańczowi" niespodziewanie pokonali w Budapeszcie współgospodarzy Węgrów 31:28.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny reprezentant Polski i członkowie sztabu w izolacji

 

Biało-Czerwoni, zmagający się z kłopotami kadrowymi z powodu koronawirusa, zagrają w czwartek z Austriakami. Ich pozostałymi rywalami w grającej w Bratysławie grupie D będą Białoruś i Niemcy.

 

Do rundy zasadniczej awansują po dwa najlepsze zespoły, które utworzą dwie grupy po sześć drużyn. Na tym etapie spotkania odbywać się będą w stolicach obu państw-gospodarzy.

 

Faza decydująca o podziale medali rozegrana będzie w Budapeszcie. Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z grup I (utworzonej z A, B i C) i II (D, E, F).

 

Mecz o brązowy medal i finał - 30 stycznia.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie