PŚ w biathlonie: Quentin Fillon Maillet wygrał sprint w Ruhpolding

Quentin Fillon Maillet wygrał w niemieckim Ruhpolding sprint na 10 km.

Francuz Quentin Fillon Maillet wygrał w niemieckim Ruhpolding sprint na 10 km, zaliczany do Pucharu Świata w biathlonie. Drugi był reprezentant gospodarzy Benedikt Doll, a trzeci - Białorusin Anton Smolski. Polacy zajęli odległe lokaty.

Fillon Maillet i Doll strzelali bezbłędnie, a różnica ich czasów wyniosła 7,2 s. Smolski stracił do zwycięzcy 32,1.

Niespodziewanie kolejne lokaty zajęli mało znani i niemający żadnych znaczących sukcesów w karierze Litwin Vytautas Strolia i Fin Tero Seppala. Pierwszy z nich nigdy wcześniej nie uplasował się w najlepszej dziesiątce zawodów indywidualnych MŚ.

Najlepszy z Polaków Jan Guńka zajął 68. pozycję, ale nie zakwalifikował się do niedzielnego biegu na dochodzenie na 12,5 km. Grzegorz Guzik był 84., Łukasz Szczurek - 95., a Marcin Zawół - 104.

Fillon Maillet umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ. Ma 72 punkty przewagi nad wiceliderem - rodakiem Emilienem Jacquelinem, który w czwartek zajął dopiero 53. lokatę.

Runda w Ruhpolding zakończy kwalifikacje do lutowych igrzysk w Pekinie.