Vital Heynen skomentował zatrudnienie Nikoli Grbicia. Piękne przesłanie dla Polaków

Siatkówka
Vital Heynen skomentował zatrudnienie Nikoli Grbicia. Piękne przesłanie dla Polaków
fot. CyfraSport
Vital Heynen

Vital Heynen wreszcie doczekał się następcy na stanowisku trenera reprezentacji Polski. Kolejnym selekcjonerem został Nikola Grbić, którego zatrudnienie w rozmowie ze sport.pl skomentował sam Heynen. - To bardzo dobra decyzja. Logiczny wybór, być może najlepszy w tym momencie - powiedział Belg.

Kontrakt Heynena z kadrą wygasł 73 dni temu i nie został przedłużony. PZPS poszukiwał w tym czasie nowego selekcjonera, a w kuluarach od początku mówiło się o zatrudnieniu Nikoli Grbicia. Na przeszkodzie stało jednak to, że Serb jest trenerem włoskiego klubu Sir Sicoma Monini Perugia.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nikola Grbić nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy

 

- Wiem, że ta decyzja wcale nie była taka łatwa do podjęcia ze względu na sprawę Perugii i to, że to trochę utrudniali, ale w końcu związek na nią postawił i wydaje się tą właściwą - mówi Heynen w rozmowie ze Sport.pl.

 

Belgijski szkoleniowiec sam przez niespełna dwa lata łączył funkcję trenera Perugii oraz reprezentacji Polski. Został jednak zwolniony z klubu w kontrowersyjnych okolicznościach podczas play-offów SuperLegi 2021.

 

Wtedy mógł już w pełni skupić się na pracy z polską kadrą. Nie osiągnął jednak zakładanego celu, jakim był medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Wierzy jednak, że jego byłych podopiecznych stać na taki sukces pod wodzą Grbicia, który ma prowadzić reprezentację aż do igrzysk w Paryżu w 2024 roku.

 

- Życzę Nikoli, żeby wiodło mu się w nowej roli, ale przede wszystkim chciałbym, żeby chłopaki zdobyli medal na igrzyskach olimpijskich. Myślę, że to wciąż marzenie wielu zawodników w tej kadrze. To moi ludzie, moi zawodnicy i wciąż ich kocham! (...) Mój czas pracy w Polsce był fantastycznym doświadczeniem, oby jego był jeszcze lepszym. Powodzenia wszystkim w kadrze - dodaje Heynen.

 

A jak belgijski trener ocenia wybór PZPS-u?

 

- To bardzo dobra decyzja. Logiczny wybór, być może najlepszy w tym momencie. Sebastian Świderski zatrudnił trenera, który odniósł wielki sukces w zeszłym roku, który zna polską siatkówkę. I jest akceptowany przez zawodników, a przynajmniej takie miałem wrażenie: że ci, którzy grali w ZAKSIE, mieli z nim naprawdę świetny kontakt. Macie w tym ruchu wszystko, żeby odnieść sukces - twierdzi 52-latek.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie