Katarzyna Skorupa wróci do reprezentacji Polski siatkarek?

Siatkówka
Katarzyna Skorupa wróci do reprezentacji Polski siatkarek?
fot. PAP/Adam Ciereszko
Katarzyna Skorupa, Katarzyna Skowrońska i Katarzyna Gajgał podczas meczu World Grand Prix 2010.

Stefano Lavarini został nowym trenerem reprezentacji Polski siatkarek. Najważniejszą imprezą pierwszego sezonu pracy włoskiego szkoleniowca będą mistrzostwa świata, których Polska będzie współgospodarzem. Ta nominacja oraz perspektywa imprezy w naszym kraju mają sprawić, że w kadrze zagrają wszystkie najlepsze zawodniczki. Jak poinformował w magazynie #7strefa dyrektor sportowy E. Leclerc Moya Radomki Łukasz Kruk, powrotem do drużyny narodowej jest zainteresowana rozgrywająca Katarzyna Skorupa.

Stefano Lavarini został nowym trenerem reprezentacji Polski siatkarek. Najważniejszą imprezą pierwszego sezonu pracy włoskiego szkoleniowca będą mistrzostwa świata, których Polska będzie współgospodarzem. Ta nominacja oraz perspektywa imprezy w naszym kraju mają sprawić, że w kadrze zagrają wszystkie najlepsze zawodniczki. Jak poinformował w magazynie #7strefa dyrektor sportowy E. Leclerc Moya Radomki Radom Łukasz Kruk, powrotem do druzyny narodowej jest zainteresowana rozgrywająca Katarzyna Skorupa.

 

Zobacz także: Stefano Lavarini nowym selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek


Katarzyna Skorupa to jedna z najlepszych polskich rozgrywających. Doświadczona zawodniczka w reprezentacji Polski nie występowała od blisko dekady. Po latach gry w klubach zagranicznych, m.in. we Włoszech i w Turcji, w 2020 roku wróciła do polskiej ekstraklasy. Reprezentuje barwy E.Leclerc Moya Radomki Radom i już w pierwszym sezonie występów poprowadziła tę drużynę do wysokiego, czwartego miejsca w Tauron Lidze.

 

– Trener reprezentacji, który został wybrany, jest szkoleniowcem z górnej półki. Piłka jest więc po stronie zawodniczek, które muszą pokazać się z jak najlepszej strony i chętnie przyjechać na reprezentację. Nie mówimy tylko o Joannie Wołosz, bo starsze zawodniczki też nie powinny zostać odstawione. Uważam, że wszystkie zawodniczki z ligi powinny być brane pod uwagę, choćby Paulina Maj-Erwardt czy Katarzyna Zaroślińska-Król. Lavarini sam będzie wybierał skład na mistrzostwa – powiedział Łukasz Kruk.

 

– Mówi się o powrocie Katarzyny Skorupy do kadry. Ona wykazała taką chęć. Powiedziała, że jeżeli będzie włoski trener, to nie mówi nie – poinformował dyrektor sportowy Radomki.

 

Dyrektor sportowy Radomki stwierdził, że do budowania kadry na igrzyska jest jeszcze czas, a na mistrzostwach świata w Polsce najważniejszy będzie wynik. Przywołał również pamiętane z MŚ siatkarzy 2014 hasło "wszystkie ręce na pokład".

 

– Powinny zagrać najlepsze zawodniczki obecnego sezonu i z nich Lavarini powinien wybrać skład na mistrzostwa świata w Polsce – dodał Kruk.

 

MŚ siatkarek zostaną rozegrane od 23 września do 15 października 2022 roku w Holandii i Polsce. W turnieju zagrają 24 reprezentacje.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo:

 

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie